Теми статей
Обрати теми

Компенсація зарплати: виплата боргів у лютому 2019 року

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) тільки у тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного «зарплатного» боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Таким чином, усе, що вам треба знати, — це суму виплачуваної зарплати і коефіцієнт компенсації. Роботодавцеві відома сума «зарплатного» боргу, що виплачується. А коефіцієнт компенсації потрібно розраховувати. Для цього перемножують індекси інфляції за період невиплати зарплати (не включаючи місяць нарахування і виплати заборгованості із зарплати).

Для зручності читачів з метою обчислення суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2005 — 2018 роках і виплачуваних у лютому 2019 року, наведемо нижче таблицю із вже розрахованими величинами приросту ІСЦ (коефіцієнтами компенсації).

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму «зарплатного» боргу, який виплачуєте в лютому 2019 року.

Приклад. У лютому 2019 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за грудень 2018 року у розмірі 1658 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) в лютому 2019 року за період невиплати доходу, нарахованого за грудень 2018 року, складає 1,0 % (див. таблицю нижче).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в лютому 2019 року складе:

1658 грн. х 1,0 : 100 = 16,58 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі