Доплата за науковий ступінь, вчене звання: визначаємо максимальний розмір

Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Червень, 2019/№ 12
В обраному У обране
Друк
Який максимальний розмір доплати за науковий ступінь, вчене звання можна встановити науково-педагогічним працівникам?

Відповідно до абз. «в» та «г» п.п. 3 п. 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) доплата за вчене звання доцента встановлюється у граничному розмірі 25 відсотків, за науковий ступінь кандидата наук — 15 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Зазначені доплати встановлюються працівникам, якщо їхня діяльність за профілем збігається з наявним вченим званням або науковим ступенем.

Зазначені доплати встановлюються працівникам як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Пунктом 4 наказу № 557 передбачено, що відповідність ученого звання та наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником закладу.

Вимога щодо наявності наукового ступеня або вченого звання при заміщенні посад, передбачена ч. 9 ст. 55 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII (далі — Закон про вищу освіту), стосується науково-педагогічних працівників.

Відповідно до ч. 2 ст. 59 Закону про вищу освіту науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 25 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника — 25 відсотків посадового окладу, професора — 33 відсотки посадового окладу. Передбачено також, що заклад вищої освіти може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.

Тобто з набранням чинності Законом про вищу освіту, а саме з 06.09.2014 р., доплати за наукові ступені та вчені звання встановлюються у фіксованому розмірі 15, 25 та 33 відсотки відповідно.

Згідно з п.п. 6.3.27 Галузевої угоди на 2016 — 2020 роки керівникам закладів освіти рекомендовано забезпечити встановлення доплати працівникам, які мають наукові ступені та вчені звання, у максимальному розмірі.

Пунктом 1.4 Галузевої угоди передбачено, що положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти та є обов’язковими для включення до колективних договорів.

Висновок:

Доплата за науковий ступінь / вчене звання встановлюється в максимальному розмірі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд