Наприклад, посадові оклади начальників самостійних управлінь, відділів виконавчих органів районних у містах (крім міст Києва та Севастополя) рад (додаток 53) зростуть із 7300 до 7800 грн, а «рядових» спеціалістів — із 3600 до 4250 грн.
Нагадаємо, що у минулому році постановою КМУ від 19.06.2019 р. № 525 посадові оклади працівників ОМС були підвищені з 25.06.2019 р., що призвело до необхідності проводити перерахунки зарплати за червень. Сподіваємось, цього року органи ОМС встигнуть уже в червні нарахувати зарплату з урахуванням підвищення.
Уряд рекомендує керівникам органів місцевого самоврядування здійснювати виконання постанови № 441 (підвищити оклади) виключно у межах фондів заробітної плати, передбачених у кошторисах відповідних органів.
Отже, місцеві керівники мають самостійно вирішити, як підвищити оклади після набрання чинності постановою № 441 і зекономити кошти на таке підвищення.
Нова форма особової картки держслужбовця
НАДС наказом від 19.05.2020 р. № 77-20 затвердило нову форму особової картки держслужбовця. Жодних кардинальних змін у ній не відбулося.
Найпомітніша переробка — таблиці з даними про призначення на посади, присвоєння рангів, профнавчання тощо винесли в окремі додатки (їх усього 7). При цьому інструкції до заповнення картки більше немає.
Водночас у самому наказі зазначено, що:
• картка заповнюється в електронній формі українською мовою в називному відмінку без скорочень;
• відомості, зазначені в пунктах 1 — 10 особової картки, заповнює держслужбовець, а в пунктах 11 — 18 — працівник служби управління персоналом;
• за наявності у держоргані інформаційної системи управління людськими ресурсами особова картка повинна зберігатися в особовій справі у такій системі (з використанням КЕП). А за відсутності системи — друкуватися і зберігатися в особовій справі (з використанням власноручного підпису).
«Карантинні» доплати соцробітникам
Ще у квітні 2020 року КМУ своєю постановою від 29.04.2020 р. № 375 установив на період карантину і протягом 30 днів з дня його відміни доплату до зарплати (грошового забезпечення) працівникам постачальників соціальних послуг державного/комунального сектора, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування одержувачів (удома), — у граничному розмірі до 100 % зарплати (грошового забезпечення). І ось Мінсоцполітики наказом від 22.05.2020 р. № 321 затвердило відповідний перелік посад працівників, яким установлюються такі доплати.
Серед них: педагог соціальний / фахівець із соціальної роботи, фахівець із соціальної допомоги вдома, соціальний працівник, соціальний робітник, фахівець із фізичної реабілітації, а також практичний психолог / психолог.
Персональний перелік працівників, яким установлюється доплата, визначає керівник (керівник держслужби) відповідного підприємства, установи, організації, органу державної влади.