«Дитяча» відпустка: чи завжди при звільненні компенсація?

В обраному У обране
Друк
Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Березень, 2020/№ 6/1
З попереднього місця роботи (відпрацювала на ньому понад три роки) працівниця звільнилася у лютому 2020 року за власним бажанням. До іншого закладу прийнята у березні 2020 року, однак вимагає надати їй у квітні 2020 року соціальну відпустку на 10 календарних днів як матері двох дітей (віком 3 та 12 років). На попередньому місті роботи соціальна відпустка на дітей протягом поточного року їй не була надана та компенсацію за неї при звільненні працівниця не отримала, про що має довідку, надану попереднім роботодавцем. Чи може заклад, у якому працює на сьогодні працівниця, надати їй відпустку на дітей у поточному році?

Приймаючи на роботу працівника, який має неповнолітніх, усиновлених чи «особливих» дітей або статус одинокої матері, роботодавець має виконувати встановлені державою соціальні гарантії для таких працівників. Але життя непередбачуване, та іноді роботодавець мимоволі може стати заручником нетипової ситуації, опинившись поміж «молотом» та «ковадлом». Розглянемо на реальному прикладі неординарну ситуацію, з якою до нас звернувся передплатник, та допоможемо роботодавцеві знайти правильний вихід з неї. Для цього спочатку нагадаємо деякі постулати.

«Дитяча» відпустка

Насамперед нагадаємо, що така відпустка належить до соціальних та надається фактично працюючим особам згідно зі ст. 1821 КЗпП та ст. 19 і 20 Закону про відпустки.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд