* Про застосування гнучкого режиму читайте у статті «Гнучкий режим: застосовуємо з користю» цього номера.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглянуло лист редакції газети «Оплата праці» <…> про надання роз’яснення окремих положень законодавства стосовно застосування гнучкого режиму роботи і в межах компетенції повідомляє.
Частиною першою статті 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), зокрема, встановлено, що за письмовим погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації незалежно від форми власності або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу.
Згідно з частиною третьою статті 60 КЗпП гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, за якою допускається встановлення іншого режиму роботи, ніж визначений правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання встановленої денної, тижневої чи іншої, встановленої на певний обліковий період (тиждень, місяць, квартал, рік тощо), норми тривалості робочого часу.
Отже, вищевказані норми КЗпП саме і передбачають можливість встановлення, зокрема, на підприємстві, в установі, організації індивідуального режиму роботи працівника.