Теми статей
Обрати теми

Зарплату нарахували в наступному місяці: як показати в Об’єднаному звіті?

Руда Тетяна, шеф-редактор журналу «Оплата праці»
Працівника прийняли на роботу 29 травня 2024 року. Але зарплату за відпрацьовані три дні травня йому було нараховано в червні. Як відобразити його дохід у додатках Об’єднаного звіту? Відповідь знайдете у статті.

Ситуація, що розглядається, іноді трапляється в бухгалтерів. Для комерційних підприємств вона не зовсім типова, адже нарахування зарплати зазвичай здійснюється на початку наступного місяця.

У бюджетних установ та організацій це доволі типова ситуація. Адже зарплату за поточний місяць бухгалтери «закривають» наприкінці місяця. Якщо зарплату вже «закрито», а працівника було прийнято на роботу, то доводиться нарахувати зарплату за відпрацьовані дні місяця прийняття в наступному місяці.

Закономірно виникає запитання: як цю ситуацію відобразити в додатках Об’єднаного звіту? На перший погляд проста ситуація, але ж вона має свої цікавинки при відображенні її в додатках Об’єднаного звіту. Тож почнемо розбиратися.

Додаток Д1

Нагадаємо, що нормативним документом із заповнення додатків Об’єднаного звіту є Порядок № 4*.

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Якби нарахування зарплати за відпрацьовані дні травня новоприйнятому працівнику було здійснено вчасно, то в Д1 за травень треба було відобразити відповідну суму нарахованої зарплати та нарахованого внеску на неї. А в Д1 за червень нараховану суму зарплати за червень.

Але ж так склалося, що в нашій ситуації зарплату за відпрацьовані дні травня було нараховано в червні.

Чи можна якось окремо відобразити в Д1 за червень суму зарплати за червень та окремо суму зарплати за відпрацьовані дні травня?

На жаль, таке не передбачено Порядком № 4. Чому на жаль? Бо оскільки за червень жодної суми нарахованої зарплати і, відповідно, суми нарахованого на неї ЄСВ не буде відображено, то і страховий стаж за червень від цього нового роботодавця не буде зараховано.

Тобто в ситуації, що розглядається, зарплату за червень та за відпрацьовані дні травня треба відобразити однією сумою, і це вважатиметься загальним доходом травня.

Припустимо, що зарплата за відпрацьовані дні травня новоприйнятого працівника Сидоренка П. М. склала 2608,70 грн, а зарплата за червень 20000 грн.

Інформацію про нараховану в червні загальну зарплату за червень і травень 22608,70 грн (2608,70 + 20000,00) та нараховану суму ЄСВ 4973,91 грн (22608,70 х 22 %) відображаємо в Д1 за червень 2024 року (див. рис. 1).

img 1

Рис. 1. Фрагмент Д1 за червень 2024 року

Додаток Д5

У Д5 факт прийняття на роботу працівника в обов’язковому порядку треба зазначити. При цьому треба зазначити фактичну дату прийняття працівника — 29.05.2024.

Інформацію про прийняття працівника на роботу відображаємо в Д5 за 2 квартал 2024 року (див. рис. 2).

img 2

Рис. 2. Фрагмент Д5 за 2 квартал 2024 року

Додаток 4ДФ

При заповненні даних у 4ДФ слід пам’ятати, що дата прийняття на роботу або дата звільнення з роботи проставлятиметься тільки в тому разі, коли в поточному місяці є нарахування доходу та, відповідно, ПДФО і ВЗ.

Це випливає з норм п.п. «б» п. 176.2 ПКУ, згідно з яким податкові агенти подають Податковий розрахунок тільки в разі нарахування / виплати доходів на користь фізичних осіб у звітному періоді.

Якщо нарахувань не було, то і порожній рядок із датою прийняття або звільнення заповнювати не треба.

Тобто в нашому випадку, у зв’язку з тим що прийняття на роботу було у травні, а дохід і за травень, і за червень нараховано в червні, то дата прийняття не відображатиметься взагалі.

Та це і не страшно, адже всі основні дані про прийняття або звільнення з роботи беруться саме з даних Д5.

Покажемо, як треба відобразити інформацію про новоприйнятого працівника в 4ДФ за червень 2024 року (див. рис. 3).

img 3

Рис. 3. Фрагмент 4ДФ за червень 2024 року

Висновки

  • Якщо в місяці прийняття на роботу працівнику не нарахували зарплату за відпрацьовані дні, то її треба нарахувати та виплатити в наступному місяці.
  • Сума такої зарплати відображається в додатках Д1 та 4ДФ Об’єднаного звіту за той місяць, в якому вона нарахована.
  • У Д5 обов’язково треба зазначити дату прийняття працівника на роботу в тому кварталі, в якому його фактично було прийнято на роботу.
Прикріплені файли
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі