Теми статей
Обрати теми

Працюємо над помилками в Д1 Податкового розрахунку

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Ситуація. Подали Податковий розрахунок з типом «Звітний» за звітний квартал і він прийнятий контролерами. Але згодом… виявили в даних додатка Д1 помилку. Як виправитися?

Тип коригуючого Д1

Тип додатка Д1, в якому виправляється помилка, залежить від того, чи сплив граничний строк подання Податкового розрахунку за звітний квартал. Так, якщо строк звітування:

— триває, то виправлення в Д1 проводяться за допомогою подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний новий». З цим типом виправляємо як сумові, так і несумові помилки;

— завершився, то виправитися можна через Д1 у складі Податкового розрахунку з типом:

а) «Уточнюючий» за період, який підлягає уточненню. Цим шляхом можна піти при виправленні будь-яких помилок (сумових і несумових);

б) «Звітний» у наступних за періодом, що виправляється додатках Д1 до Податкового розрахунку. Такий тип використовують, як правило, для виправлення сумових помилок.

Коригуючий Податковий розрахунок («Звітний новий» і «Уточнюючий») повинен містити тільки ті додатки, в яких проводяться виправлення. Так, якщо помилку допущено тільки в Д1 за один місяць кварталу, а решта додатків подана з правильною інформацією, то коригуючий Податковий розрахунок за цей квартал має містити тільки Д1 за той місяць, який будемо коригувати.

У дотабличній частині коригуючого Податкового розрахунку («Звітний новий» і «Уточнюючий») мають бути заповнені рядки 01 — 05, а в рядку 06 проставляємо відомості про подання того додатка, який коригуємо. Наприклад, якщо коригуємо тільки Д1, то заповнюємо рядок 061. Інші рядки заголовної частини залишаємо порожніми.

У коригуючих додатках правильну інформацію дублювати не потрібно. В них мають бути тільки ті рядки, за якими виправляємо помилку, додаємо правильну або вилучаємо неправильну інформацію.

Д1 з типом «Звітний новий»

Якщо після подання і прийняття контролерами Податкового розрахунку з типом «Звітний» знайшли помилку в Д1 і виправляємося до завершення строку звітування за цей квартал, то формуємо Податковий розрахунок та Д1 з типом «Звітний новий». Аналогічно діємо й у випадку, коли помилки припустилися в Податковому розрахунку та Д1 з типом «Звітний новий». Тобто якщо до граничної дати звітування за цей квартал ще є час виправитися, то формуємо знову-таки Податковий розрахунок та Д1 з типом «Звітний новий». Виправлятися через Податковий розрахунок з типом «Звітний новий» можна необмежену кількість разів у межах строку звітування за відповідний квартал.

Коригуючий Д1 міститиме лише коригувальну інформацію.

Для того, щоб у Д1 вилучити неправильну інформацію, повністю повторюємо рядочок із помилкою та в графі 25 «Ознака (0, 1)» зазначаємо «1» — рядок на видалення. Для введення правильної інформації формуємо новий рядок і в графі 25 зазначаємо «0» — рядок на введення.

Цей механізм однаково працює для виправлення як сумових, так і несумових помилок у Д1 з типом «Звітний новий». І застосовувати при такому коригуванні у Д1 позначки «2»; «3» у графі 09 (код типу нарахувань) не треба. Вони вступають у гру після спливу граничної дати звітування.

«Уточнюючий» Д1

Порядок виправлення помилок в уточнюючому Д1 дещо відрізняється від попереднього типу. Тут є розподіл помилок за видами:

— сумові помилки (помилки в базі та сумах ЄСВ);

— несумові (інші помилки в показниках Д1).

І механізм виправлення залежатиме від виду помилки.

Несумові помилки. Несумові помилки виправляємо аналогічно до виправлення в Д1 з типом «Звітний новий». Тобто із застосуванням показників «1» та «0» у графі 25. Для вилучення рядка з неправильною інформацією повністю повторюємо всі графи помилкового рядка, у графі якого проставляємо «1». І для введення рядка з правильними даними формуємо його і у графі 25 зазначаємо «0».

Зауважте, якщо забули ввести якусь інформацію із несумовими даними (треба додати рядок), то окремо його додати із позначкою «0» у графі 25 не вийде. В уточнюючому Д1 це не спрацює. Тут можна тільки виправити несумові помилки шляхом одночасного вилучання помилкового рядка і додаванням рядка з правильною інформацією.

Сумові помилки. Сумові помилки виправляємо за допомогою відповідних кодів типу нарахувань (КТН) у графі 09 Д1.

Так, якщо самостійно виявили й донараховуємо або зменшуємо суму ЄСВ на суму доходу, нарахованого в попередніх звітних періодах, застосовуємо КТН «2» і «3» відповідно.

До речі, за допомогою КТН «2» можна додати забутий рядок із несумовими даними. Наприклад, якщо у звітному Д1 забули показати працівника, з яким призупинено трудовий договір. Тоді в уточнюючому Д1 сформуємо на нього рядок з кількістю днів перебування у трудових відносинах і в графі 09 зазначимо «2».

«Звітний» Д1 за наступний період

Виправити сумові помилки в Д1 Податкового розрахунку після завершення строку подання звітності за відповідний квартал можна також в Д1 та Податковому розрахунку з типом «Звітний» у наступних звітних кварталах.

Механізм виправлення буде аналогічний до виправлення сумової помилки в уточнюючому Д1.

Тобто застосовуємо КТН «2» (донараховуємо суму ЄСВ) і «3» (зменшуємо суму ЄСВ) в графі 09.

Практичні ситуації розглянемо у статті «Додаток Д1 Податкового розрахунку: приклади виправлення помилок» // «Оплата праці», 2024, № 10.

Висновки

  • Помилку в поданому Д1 (з типом «Звітний» та «Звітний новий») виправляємо за допомогою Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний новий» до завершення граничного строку його подання за відповідний квартал, після граничного строку подання — з типом «Уточнюючий» або «Звітний» Д1 за наступні періоди.
  • В коригуючому Д1 мають бути тільки ті рядки, за якими виправляємо помилку, додаємо правильну або вилучаємо неправильну інформацію.
  • Несумову помилку в Д1 виправляємо за допомогою графи 25 (ознака «0»; «1») у Податковому розрахунку із типами як «Звітний новий», так і «Уточнюючий».
  • Сумову помилку в Д1 виправляємо за допомогою графи 25 (ознака «0»; «1») у Податковому розрахунку з типом «Звітний новий», а за допомогою графи 09 КТН (ознака «2»; «3») у Податковому розрахунку з типом «Уточнюючий» за квартал, що виправляємо, або з типом «Звітний» за наступний звітний період.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі