Визначення заступництва (замісництва) ви не знайдете в головному законі, який регулює трудові відносини, тобто КЗпП. Що ж це за поняття та як ним користуватись? Мінекономіки у листі від 14.08.2020 № 3512-06/50540-01 надало таке визначення.
Виконання службових обов’язків за більш відповідальною посадою, коли це пов’язане з розпорядчими функціями, працівником, який працює на тому ж підприємстві, в установі, організації, — є тимчасовим замісництвом
Порядок оплати тимчасового замісництва регламентується роз’ясненнями Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 № 30/39 (далі — роз’яснення № 30/39), які і досі застосовуються, як акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України. На це вказує постанова Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України деяких актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 № 1545.
Отже, йдеться про посаду тимчасово відсутнього працівника, найчастіше керівника підрозділу або підприємства. Це не переведення, а тимчасове доручення іншої роботи, що потребує належного оформлення та правильної оплати.