(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/14
Радник старости
Радник старости
Березень , 2018/№ 1

Актуальне запитання. Про голосування за проекти за допомогою BankID

http://tinyurl.com/y5u9ljl8
З приводу бюджету участі до мене як до старости громадяни часто звертаються із запитаннями, зокрема, щодо голосування за проекти за допомогою BankID. Чи безпечна така процедура та як це зробити тим мешканцям, у кого є доступ до мережі Інтернет? Чи треба їм для цього звертатись у банківське відділення, адже, як правило, відділення банків розташовані у районі?

BankID для бюджету участі є актуальним лише для голосування через мережу Інтернет та являє собою електронну ідентифікацію громадян через українські банки (ПриватБанк, Ощадбанк, «Південний»).

Щоб зарахувати голос громадянина, треба переконатись у тому, що це дійсно він. І саме верифікація BankID дозволяє це зробити. Для цього необхідно обрати опцію «Голосувати з BankID», наприклад, на платформі «Громадський простір», і система автоматично отримає разовий доступ до особистих даних (П. І. Б., місце проживання), що ідентифікує саму особу, яка хоче проголосувати за проект, та її дані. Як правило, на території України переважна більшість населених пунктів користується саме платформою «Громадський простір», на якій є голосування через BankID.

Зауважимо: BankID є дієвим способом верифікації особи у Швеції, Латвії, Фінляндії, Естонії та в деяких інших країнах.

Як правило, проголосувати за проект через BankID можна як за допомогою комп`ютера або ноутбука, так і за допомогою мобільного телефону.

Важливим є те, що система під час голосування через BankID не отримує доступу до рахунків клієнта у відповідному банку та не здатна здійснювати будь-які банківські операції. Єдине, що може BankID, — надати підтвердження ідентифікації особи, і на цьому її функція завершується. Система не здатна передавати будь-які фінансові дані користувача, який використовує BankID для голосування за бюджет участі.

Звернемо увагу на такий момент. Як правило, у Положенні про бюджет участі передбачають можливість голосування й для тих мешканців, які проживають у населеному пункті, де запроваджується проект, але місце їх реєстрації — в іншому.

Такі особи також мають можливість проголосувати за допомогою BankID. Для цього у банківському акаунті (обліковому записі) особи, незважаючи на ту обставину, що згідно з прийнятим Положенням про бюджет участі особа має право проголосувати, навіть якщо її місце реєстрації в іншому населеному пункті, доцільно все ж таки вказати адресу місця проживання у тому населеному пункті, щодо якого проводиться голосування.

Тепер щодо звернення до відділення банку. Для того, аби використовувати BankID для голосування за проекти, не треба звертатись до відділення банку. Достатньо мати електронний банківський кабінет (наприклад, Приват24, електронний кабінет Ощадбанку) або здійснити реєстрацію на сайті банку. Крім того, при виникненні проблем завжди можна звернутись на гарячу лінію відповідного банку і в телефонному режимі вирішити усі питання.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
голосування за проекти, BankID, бюджет участі, електронна ідентифікація громадян, верифікація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті