(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/11
Радник старости
Радник старости
Червень , 2019/№ 2

Закордонні відрядження: ази оформлення

http://tinyurl.com/y3jt8zza
«Чи може староста бути направлений у відрядження за кордон, наприклад, для переймання досвіду?» — запитують нас читачі. А чому й ні? Адже староста є посадовою особою місцевого самоврядування та, за потреби, може також, як й інші посадові особи, бути відрядженим за кордон, у тому числі для обміну досвідом, наприклад, до тієї ж Польщі з питань розвитку старостинських округів. Як правило, працівники ОМС виїжджають за кордон у службову поїздку лише в разі, якщо є запрошення «приймаючої» сторони (договір чи контракт, інші документи на участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, зокрема й з обміну досвідом, проведених за тематикою, що збігається з діяльністю бюджетної установи), та у випадку, коли така сторона оплачує харчування та/або проживання. Погодьтеся, відрядження за кордон лише бюджетним коштом досить дороговартісне задоволення. Отже, про те, що треба знати старостам про закордонне відрядження, й поговоримо.

«Закордонне» відрядження як воно є

Спочатку нагадаємо, що саме може вважатися відрядженням. Для цього, звісно, треба звернутися до наказу Мінфіну від 13.03.1998 № 59 «Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон»1. Саме цей документ регулює питання відряджень для бюджетників у межах України та за кордон.

1 Далі за текстом — Інструкція № 59.

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади (поїздка державного службовця — за розпорядженням керівника державної служби), підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

Одночасно Інструкція надає пояснення з приводу того, які документи можуть підтверджувати зв’язок такого відрядження з діяльністю установи. Ними є, зокрема (але не виключно):

1

запрошення сторони, що приймає, і те, що її діяльність збігається з діяльністю підприємства, що відряджає працівника

2

укладений договір чи контракт

3

інші документи, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини

4

документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства, що відряджає працівника

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відрядження за кордон, службове відрядження, аванс на закордонне відрядження, витрати на відрядження, добові витрати на відрядження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті