(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/11
Радник старости
Радник старости
Червень , 2019/№ 2

Як зменшити молодіжну міграцію до міст: Україна та світовий досвід

http://tinyurl.com/y43q5wle
Молодь залишає села та селища і виїжджає до міст. Ми всі обізнані з цією проблемою та намагаємося з нею боротися відомими та зрозумілими методами. І тут є порівняно приємна новина — ця проблема існує не лише в Україні. Тому давайте поглянемо, що з цього приводу думають державотворці, соціологи та психологи в розвинених країнах, на які сьогодні Україна хоче рівнятися, та проаналізуємо можливість застосування світових моделей роботи в цьому напрямі в українських реаліях.

Загальні тенденції

На вихідні та свята молоді люди часто навідаються додому, у рідне село. Утім, усе менше й менше молодь обирає життя у малих містах, на землі, де вони зростали. Вони від’їжджають у пошуках роботи та належної освіти. Як і в ситуації зі світовою міграцією, молоді люди з невеликих сіл та селищ намагаються сформувати стосунки із кимось у місті для того, щоб переїхати та розпочати своє життя саме в містах. Найімовірніше, вони можуть повернутися, але зазвичай роблять це вже у старшому віці, а тому найбільш продуктивні роки свого життя молодь проводить у місті.

Для підтвердження цих трендів можемо навести декілька досліджень з цієї тематики зі Сполучених Штатів Америки та Великобританії. Так, у штаті Іллінойсі було зафіксовано, що з 2000 по 2016 роки 157 000 молодих людей віком до 44 років залишили сільську місцевість штату, натомість населення збільшилося приблизно на 76 000 осіб віком старше 44 років. Такі висновки були отримані й одним із британських фондів — молоді люди залишають сільську місцевість, адже для них замало ресурсів і стимулів, які створені для них тут.

Утім, необхідно відзначити, що достатньо велика кількість молодих людей залишилися б жити у сільській місцевості з низки підстав. Одне з досліджень продемонструвало, що залишити сільську місцевість для молоді є значним викликом, адже сільський спосіб життя є для них більш звичним та приємним. Вони звикли та їм подобається взаємодіяти з природою, їм подобається відкритість сільського простору та відчуття єднання громади, яке існує в селах. Так само вони прагнуть до життя з меншою кількістю стресів порівняно з міським життям та до організації більш безпечного побуту для своєї майбутньої родини. Ба більше, навіть молодь, яка залишила сільську місцевість, подекуди відчуває прагнення повернутися додому після народження дитини через нижчу вартість проживання, близькість до сім’ї та друзів й інші переваги.

І все одно вони їдуть. У пошуках кращої роботи, кращої освіти, стабільної інфраструктури.

Робочі місця — одна з потреб молоді

Найбільш очевидна порада для місцевої влади та для старости в цьому випадку — створюйте робочі місця для молоді. Звісно, це дуже просто сказати, утім, не так просто зробити. Розглянемо нижче декілька напрямів потенційної діяльності.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
молодіжна міграція, робочі місця для молоді, освіта молоді, діяльність заради молоді, громадський простір для дозвілля та роботи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті