(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/12
Радник старости
Радник старости
Березень , 2019/№ 1

Юридичні нюанси проведення спільних заходів для суміжних територіальних громад: ярмарки, змагання, свята

http://tinyurl.com/yxlvn8o6
Проведення спільних заходів для членів територіальних громад суміжних районів є прикладом гарної взаємоорганізації та можливості залучення якомога більшої кількості населення до важливих подій. Різного роду ярмарки, змагання, конкурси, суботники можуть допомогти зібрати кошти на певні соціальні потреби, зняти напругу, виконати ту чи іншу програму (наприклад, правової освіти чи залучення молоді тощо).

Трошки теорії

Староста як представник громади свого старостинського округу та як особа, яка знаходиться «ближче до людей», знає безпосередньо потреби своєї території, можливості як з точки зору локації, ресурсного забезпечення, так і з точку зору зручності та актуальності.

Проведення спільних заходів суміжними територіальними громадами має відбуватись у формі, що відповідає закону та враховувати інтереси суміжних територіальних громад.

За для того, щоб форма відповідала встановленим законодавством вимогам, слід ознайомитись із Законом України від 17.06.2014 № 1508-VII «Про співробітництво територіальних громад»1, який визначає організаційно-правові засади співробітництва територіальних громад, принципи, форми, механізми такого співробітництва, його стимулювання, фінансування та контролю.

1 Далі за текстом — Закон про співробітництво.

Міжмуніципальне співробітництво2 — це системна співпраця ОМС базового рівня (громад, муніципалітетів тощо) на суміжних територіях для вирішення спільних проблем задля покращення якості надання послуг населенню та підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки. Саме місцева влада є найбільш компетентною у можливостях, справах і проблемах регіону, вона володіє найбільш докладною інформацією про потреби місцевої спільноти і тому здатна узагальнювати та артикулювати її інтереси. До ММС залучаються не лише органи місцевої влади, а й представники приватного сектору, громади, науки та інші зацікавлені сторони.

2 Далі за текстом — ММС.

ММС передбачає об’єднання громадами зусиль та ресурсів (фінансових, кадрових, земельних, інформаційних тощо) з метою отримання обопільної користі.

ММС вимагає компромісів, консультацій, оцінювання, стратегічного планування та визначення цілей. Це оптимізує використання знань і ноу-хау партнерських громад, допомагає усуненню дублювання зусиль та розвиває культуру організаційної співпраці. У широкому розумінні поняття «міжмуніципальне співробітництво» характеризує взаємовідносини між громадами, засновані на принципах взаєморозуміння, взаємовигоди та довіри.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
об’єднана територіальна громада, суміжний район, проведення спільних заходів, міжмуніципальне співробітництво, старостинський округ, організаційно-правові засади співробітництва, ярмарка, змагання, конкурс, суботник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті