Юридичні нюанси проведення спільних заходів для суміжних територіальних громад: ярмарки, змагання, свята

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Радник старости Березень, 2019/№ 1
Проведення спільних заходів для членів територіальних громад суміжних районів є прикладом гарної взаємоорганізації та можливості залучення якомога більшої кількості населення до важливих подій. Різного роду ярмарки, змагання, конкурси, суботники можуть допомогти зібрати кошти на певні соціальні потреби, зняти напругу, виконати ту чи іншу програму (наприклад, правової освіти чи залучення молоді тощо).

Трошки теорії

Староста як представник громади свого старостинського округу та як особа, яка знаходиться «ближче до людей», знає безпосередньо потреби своєї території, можливості як з точки зору локації, ресурсного забезпечення, так і з точку зору зручності та актуальності.

Проведення спільних заходів суміжними територіальними громадами має відбуватись у формі, що відповідає закону та враховувати інтереси суміжних територіальних громад.

За для того, щоб форма відповідала встановленим законодавством вимогам, слід ознайомитись із Законом України від 17.06.2014 № 1508-VII «Про співробітництво територіальних громад»1, який визначає організаційно-правові засади співробітництва територіальних громад, принципи, форми, механізми такого співробітництва, його стимулювання, фінансування та контролю.

1 Далі за текстом — Закон про співробітництво.

Міжмуніципальне співробітництво2 — це системна співпраця ОМС базового рівня (громад, муніципалітетів тощо) на суміжних територіях для вирішення спільних проблем задля покращення якості надання послуг населенню та підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки. Саме місцева влада є найбільш компетентною у можливостях, справах і проблемах регіону, вона володіє найбільш докладною інформацією про потреби місцевої спільноти і тому здатна узагальнювати та артикулювати її інтереси. До ММС залучаються не лише органи місцевої влади, а й представники приватного сектору, громади, науки та інші зацікавлені сторони.

2 Далі за текстом — ММС.

ММС передбачає об’єднання громадами зусиль та ресурсів (фінансових, кадрових, земельних, інформаційних тощо) з метою отримання обопільної користі.

ММС вимагає компромісів, консультацій, оцінювання, стратегічного планування та визначення цілей. Це оптимізує використання знань і ноу-хау партнерських громад, допомагає усуненню дублювання зусиль та розвиває культуру організаційної співпраці. У широкому розумінні поняття «міжмуніципальне співробітництво» характеризує взаємовідносини між громадами, засновані на принципах взаєморозуміння, взаємовигоди та довіри.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити