(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/12
Радник старости
Радник старости
Березень , 2019/№ 1

Як старості організувати громадські збори?

http://tinyurl.com/y5a9y6yh
Однією з форм безпосередньої демократії є загальні збори. Вона з огляду на неврегульованість питання проведення місцевого референдуму займає перше місце за критерієм «здатності вплинути» на представницький орган у вирішенні питання в інтересах громади. Староста може виступити організатором зборів або підтримати ініціативу громади та допомогти правильно скликати збори, провести їх та донести думку громади до своєї ради.

Про обрання форми

Староста знає потреби своєї громади та постійно спілкується із місцевими мешканцями з тих чи інших нагальних потреб. Якісь питання можна вирішити в «ручному» режимі, якісь потребують вжиття довготривалих заходів. Одні питання вирішуються безпосередньо старостою, інші належать до компетенції ради чи її виконавчих органів.

З огляду на те, що до безпосередніх повноважень старости належить у тому числі сприяння організації та проведенню загальних зборів для вирішення питань місцевого значення у відповідному селі, селищі, то постають запитання:

— як же староста має виконувати таке повноваження?

— що треба зробити, щоб збори були ефективними?

Відповідно до наданого в ст. 1 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»1 визначення загальні збори — зібрання всіх чи частини жителів села (сіл), селища, міста для вирішення питань місцевого значення.

1 Далі за текстом — Закон про місцеве самоврядування.

Поряд із названою формою безпосередньої участі громадян є ще місцевий референдум, місцева ініціатива та громадські слухання.

Обрання того чи іншого засобу прийняття рішень шляхом прямої демократії має важливе значення, оскільки у кожної форми безпосередньої участі громадян є різні наслідки для відповідної ради.

Раніше мною було вже анонсовано про застосування критерію «здатності впливу». Так, рішення, прийняті місцевим референдумом, є обов’язковими для виконання на відповідній території (проте станом на сьогодні відсутній законодавчий акт, який би регулював порядок його призначення та проведення, а тому ця форма участі громадян у вирішенні питань місцевого значення поки що є недоступною).

Рішення загальних зборів громадян враховуються ОМС в їх діяльності (ч. 2 ст. 8 Закону про місцеве самоврядування).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
староста, громадські збори, загальні збори, місцевий референдум, порядок проведення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті