Актуальне запитання. Про компенсацію старості за чергування у вихідні та святкові дні

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Радник старости Березень, 2019/№ 1
Чи передбачено для старости компенсацію за чергування у вихідні та святкові дні, а також за чергування поза межами робочого часу?

Зазначимо, що Законом України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» не встановлено жодних норм, правил чи порядку чергування у вихідні та святкові дні працівниками зазначених органів. Не передбачено й норм щодо надання їм компенсацій за такі чергування. Стаття 19 цього Закону визначає, що вирішення інших питань, пов’язаних із службою в органах місцевого самоврядування, забезпечується у порядку, передбаченому законом.

Тому звернемося до загальних норм, що регулюють трудові відносини. Досі є чинною постанова Секретаріату Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок «Про чергування на підприємствах і в установах» від 02.04.1954 № 233 (далі — постанова ВЦРПС). Відповідно до цієї постанови чергування працівників після закінчення робочого часу можливе лише у разі настання виняткових випадків і лише за погодженням з профспілковим комітетом (якщо такий створено в установі).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити