Кримінальне провадження та вирок: неподання декларації старостою

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Радник старости Березень, 2019/№ 1
Шановні старости, цією статтею ми хотіли би зауважити вам на важливості та своєчасності подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Ми розглянемо та проаналізуємо вирок суду щодо притягнення до кримінальної відповідальності старости через неподання декларації. Це рішення суду буде прикладом того, як не потрібно вчиняти. Тому давайте розбиратись.

Про головне

Як ви знаєте, староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування, тому на нього поширюються положення щодо фінансового контролю.

Так, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України № 1700-VII від 14.10.2014 «Про запобігання корупції»1 староста відноситься до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування.

1 Далі за текстом — Закон № 1700.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 зазначені у п. 1 ч. 3 цього Закону особи зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

2 Далі за текстом — Національне агентство, НАЗК.

Таким чином, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 та згідно з рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітом.

Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Отже, Закон № 1700 містить чітке положення щодо подання щорічних декларацій та строків його здійснення. Разом із тим НАЗК проводить перевірку подання відповідних декларацій суб’єктами декларування.

Національне агентство здійснює такі види контролю:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити