(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/12
Радник старости
Радник старости
Березень , 2019/№ 1

Кримінальне провадження та вирок: неподання декларації старостою

http://tinyurl.com/y32sdja6
Шановні старости, цією статтею ми хотіли би зауважити вам на важливості та своєчасності подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Ми розглянемо та проаналізуємо вирок суду щодо притягнення до кримінальної відповідальності старости через неподання декларації. Це рішення суду буде прикладом того, як не потрібно вчиняти. Тому давайте розбиратись.

Про головне

Як ви знаєте, староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування, тому на нього поширюються положення щодо фінансового контролю.

Так, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України № 1700-VII від 14.10.2014 «Про запобігання корупції»1 староста відноситься до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування.

1 Далі за текстом — Закон № 1700.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 зазначені у п. 1 ч. 3 цього Закону особи зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

2 Далі за текстом — Національне агентство, НАЗК.

Таким чином, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 та згідно з рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітом.

Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Отже, Закон № 1700 містить чітке положення щодо подання щорічних декларацій та строків його здійснення. Разом із тим НАЗК проводить перевірку подання відповідних декларацій суб’єктами декларування.

Національне агентство здійснює такі види контролю:

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
староста, неподання декларації, кримінальне провадження, судова практика, притягнення до відповідальності, кримінальна відповідальність, фінансовий контроль додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті