Ще раз про виконання суспільно корисних робіт

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Радник старости Березень, 2020/№ 1
Чимало статей нашого видання були присвячені питанням виконання «неплатниками» аліментів адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Але до цих пір при реалізації положень Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 № 474/51, виникають проблеми та неясності. Тож пропоную поговорити про те, в яких випадках староста має контролювати порушника при виконанні суспільно корисних робіт, на яких саме об’єктах та як діяти в разі ухилення порушника від відбування робіт.

1 Далі за текстом — Порядок № 474.

Роль старости у виконанні робіт

Відповідно до пунктів 11.1, 11.2 Порядку № 474 суспільно корисні роботи виконуються шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним ОМС.

При цьому в Порядку № 474 перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати суспільно корисні роботи, відсутній.

Відбуття порушником суспільно корисних робіт оформлюється власником підприємства, куди направляється останній уповноваженим органом з питань пробації, шляхом видання наказу або розпорядження про початок відбування порушником суспільно корисних робіт. У наказі (розпорядженні) зазначаються відомості про закріплення за порушником відповідальної особи, ознайомлення порушника із правилами техніки безпеки при виконанні робіт. На строк суспільно корисних робіт власник підприємства складає графік виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, у якому зазначаються час та місце відбування цих робіт (п. 13.16 Порядку № 474).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити