Власність не може порушувати права третіх осіб

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Радник старости Березень, 2020/№ 1
Не розчистили дорогу, повалилось дерево, вкрали козу, посварились сусіди? І хоча ці питання не є сферою компетенції старости, проте саме ви першими дізнаєтесь про проблеми у селі/селищі. Саме вам вдається якщо не владнати ситуацію, то хоча б понизити «градус накалу» та зорієнтувати людину в частині її наступних кроків. У цій статті ми б хотіли дати вам загальний екскурс у правову природу спірних відносин, які впливають на можливість користуватись власним майном.

Спірні ситуації

Одним із способів «насолити» колишньому з подружжя є відключення від електропостачання будинку, в якому залишився жити колишній член сім’ї, проте договір на постачання цієї послуги оформлено на іншого. Відповідно той, хто живе у будинку, якщо він не є власником, поновити електропостачання за своєю заявою не може і вимушений звертатись до свого «опонента», який на поступки не піде. Як бути у такій ситуації?

Або інший приклад: сусід установив високий паркан, який затемнює частину городу іншого сусіда, або не надає можливість природнім потокам повітря обвітрювати врожай, внаслідок чого сусід несе збитки.

Хто правий у таких ситуаціях та чи можна владнати конфлікт власними силами.

Однозначної відповіді не буде, адже все залежатиме від процедури проведення переговорів між двома сторонами конфлікту. І староста може взяти на себе роль медіатора.

Медіатор — посередник, незалежна, третя особа, що здійснює допомогу сторонам у вирішенні конфлікту

Найкраще розв’язаний той спір, в якому немає переможених, а є сторони, які домовились на взаємовигідних умовах. Звісно, краще, коли кожен конфлікт вирішується мирно, але, на практиці, не завжди можна домовитись так, щоб усі залишились задоволеними. Саме тому і виникають судові провадження або навіть кримінальні справи.

Задля того, щоб правильно провести перемовини із врегулювання конфлікту, слід розумітися у багатьох нормах чинного законодавства.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити