Захист честі, гідності, ділової репутації: що потрібно знати старості

Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Радник старости Березень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
Шановні старости, в цій статті розглянемо одну цікаву проблемку: щодо честі, гідності та ділової репутації... публічних осіб. Розберемо її на прикладі судового рішення. Погодьтеся, позови щодо захисту честі, гідності та ділової репутації завжди були, є та, мабуть, будуть однією із найскладніших категорій справ, які розглядаються судами. Отже, почнемо...

Про головне

Честь і гідність є одними з найважливіших прав, повага до яких гарантується державою. Реалізація цього права дає можливість особі відчувати себе повноцінною в суспільстві. Але коли таке право порушується, то найдієвішим і найпоширенішим способом захисту честі, гідності та ділової репутації є судовий.

Давайте подумаємо: чи буде посяганням на честь, гідність і ділову репутацію недостовірна інформація про іншу особу, яка була сказана привселюдно? З одного боку, так, скажете ви. І будете праві. Адже Конституція України гарантує кожному право на повагу до людської гідності. Більше того, Основний Закон передбачає право на захист честі, гідності та ділової репутації.

Але разом із тим кожен має право на свободу вираження поглядів. Знаємо, що чинним законодавством передбачена можливість вільно збирати, зберігати, використовувати й поширювати інформацію. Тому постає запитання: за яких обставин при реалізації права на свободу вираження поглядів не буде відбуватися посягання на честь, гідність і ділову репутацію іншої особи?

Коли йдеться про питання такого роду, завжди непросто, особливо тоді, коли ще й позивачем і відповідачем виступають публічні особи. Саме така ситуація склалась і в справі, яку будемо розглядати далі у цій статті.

Із кожним роком серед публічних людей набуває популярності звернення до суду з позовом про захист честі та гідності, або про дифамацію (лат. diffamatio — обмова, ганьблення, поширення про особу недостовірної інформації, яка принижує її честь, гідність та може завдавати шкоди діловій репутації).

Якщо позивач — публічна особа, він має бути готовим до підвищеного рівня критики у порівнянні з приватною собою. Адже публічні особи є об’єктом детальної прискіпливої уваги суспільства.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд