Соціальне підприємництво: розвиток села силами місцевих мешканців

Михальська Валерія, юрисконсульт ТОВ «ФАКТОР-МЕДІА»
Радник старости Березень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
В чисельних дослідженнях з усього світу намагаються знайти відповідь на запитання про те, чому занепадають сільські території. Роблять це в тому числі за допомогою соціологічних та психологічних підходів, що вивчають людей, які мешкають у селах. Соціальна ізоляція та самотність називаються одними з головних «хвороб» суспільства через їх негативний вплив на фізичний та психологічний стан людини, а мешканці сільських територій навіть більшою мірою оточені факторами, які можуть впливати на цей стан. В тому числі це відбувається внаслідок того, що в селі буде досить небагато місць, де люди зустрічаються один з одним і соціалізуються. Як із цим можна спробувати боротися, читайте нижче.

Не повірите, але вихід із ситуації, що склалася, таки існує… На певному етапі було віднайдено, що проблеми сільських територій може вирішити соціальне підприємництво. Причому у випадку розвитку сільських територій найцікавішими є приклади соціального підприємництва масового характеру, коли свої ресурси на розвиток громади спрямовує не один чи декілька заможних мешканців, а майже все село.

Частіше за все алгоритм соціального підприємництва в селі працює таким чином. Спершу мешканці виявляють та усвідомлюють певну інфраструктурну, економічну чи культурну проблему, яка існує в селі. Потім вони роблять невеликі внески матеріального чи нематеріального характеру, і ці внески спрямовуються на колективне вирішення проблеми. В цих умовах усі учасники процесу відчувають як особисту гордість за справу, яку вони зробили разом, так і особисту відповідальність за те, як соціальне підприємництво працюватиме та які результати матиме.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд