Соціальне підприємництво: розвиток села силами місцевих мешканців

В обраному У обране
Друк
Михальська Валерія, юрисконсульт "Видавничого будинку "Фактор"
Радник старости Березень, 2020/№ 1
В чисельних дослідженнях з усього світу намагаються знайти відповідь на запитання про те, чому занепадають сільські території. Роблять це в тому числі за допомогою соціологічних та психологічних підходів, що вивчають людей, які мешкають у селах. Соціальна ізоляція та самотність називаються одними з головних «хвороб» суспільства через їх негативний вплив на фізичний та психологічний стан людини, а мешканці сільських територій навіть більшою мірою оточені факторами, які можуть впливати на цей стан. В тому числі це відбувається внаслідок того, що в селі буде досить небагато місць, де люди зустрічаються один з одним і соціалізуються. Як із цим можна спробувати боротися, читайте нижче.

Не повірите, але вихід із ситуації, що склалася, таки існує… На певному етапі було віднайдено, що проблеми сільських територій може вирішити соціальне підприємництво. Причому у випадку розвитку сільських територій найцікавішими є приклади соціального підприємництва масового характеру, коли свої ресурси на розвиток громади спрямовує не один чи декілька заможних мешканців, а майже все село.

Частіше за все алгоритм соціального підприємництва в селі працює таким чином. Спершу мешканці виявляють та усвідомлюють певну інфраструктурну, економічну чи культурну проблему, яка існує в селі. Потім вони роблять невеликі внески матеріального чи нематеріального характеру, і ці внески спрямовуються на колективне вирішення проблеми. В цих умовах усі учасники процесу відчувають як особисту гордість за справу, яку вони зробили разом, так і особисту відповідальність за те, як соціальне підприємництво працюватиме та які результати матиме.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити