Незвичні інвестиції, які об’єднують громаду

В обраному У обране
Друк
Андрієвський Тимур, юрисконсульт "Видавничого будинку "Фактор"
Радник старости Березень, 2020/№ 1
Ми, напевно, не зробимо помилку, припустивши, що кожен староста в Україні відчуває постійну нестачу коштів. Це не дивно, адже грошей ніколи не буває багато, а з вирішенням однієї проблеми з’являються більш амбітні проєкти, на які потрібно ще більше грошей. Таких історій багато. Поговоримо про це...

Так, наприклад, на інформаційному порталі «Біляївка.City», що описує життя в Біляївській ОТГ (Одеська область), наприкінці січня вийшло декілька матеріалів про плани старост населених пунктів на 2020 рік. Староста села Майори Олександр Новак каже, що має багато планів на цей рік, але все буде залежати від фінансів, наголошуючи на тому, що кожен мешканець Майорів має зрозуміти, що наші мрії — в наших руках. Якщо жителі громади хочуть більше доріг, освітлення, то мають максимально прозоро сплачувати податки, брати участь у житті села.

Але найголовнішим завданням для Майорів, як і для Біляївської ОТГ загалом, староста називає пріоритетний пошук інвесторів та створення умов для відкриття нових підприємств, фермерських господарств. Пан Новак говорить, що для їхнього села навіть 40 — 50 нових робочих місць уже було б досягненням. Адже зараз, на жаль, більшість людей працює не в селі, відповідно, позбавляючи село податків. Це погана ситуація, бо інфраструктура (школа, ФАП, дороги, будинок культури, мережа вуличного освітлення) — все фінансується з місцевого бюджету, а податки люди залишають в інших місцях. Тому Майори шукають шляхи створити для мешканців умови працювати в рідному селі чи в громаді.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити