Реєстрація місця проживання: роль старости

Брусенцова Яна, директор Департаменту видань для публічно-правової сфери, головний редактор видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», юрист, Кравченко Тетяна, аналітик ТОВ «ФАКТОР-МЕДІА», адвокат
Радник старости Березень, 2021/№ 1
В обраному У обране
Друк
На сторінках нашого видання доволі часто обговорюється тема отримання адміністративних послуг з реєстрації місця проживання для мешканців, які проживають у віддалених від адміністративного центру територіальної громади населених пунктах (зокрема, питання щодо покладення завдань з надання адміністративних послуг у сфері реєстрації місця проживання на старост). 29.11.2020 було внесено суттєві зміни до Закону України від 06.09.2012 № 5203-VI «Про адміністративні послуги»1, які, серед іншого, стосуються надання послуг старостами. То що ж змінилось у наданні такої адміністартивної послуги, як реєстрація місця проживання, і до чого тут старости — читайте у нашій статті.

1 Закон № 5203.

Нормативне обґрунтування

Статтею 9 Закону № 5203 закріплено, що адміністративні послуги надаються суб’єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг.

Адміністративні послуги в електронній формі надаються з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування. Порядок та вимоги інтеграції інформаційних систем державних органів та органів місцевого самоврядування з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання адміністративних послуг.

Частиною 1 ст. 12 Закону № 5203 визначено, що центр надання адміністративних послуг — це постійно діючий робочий орган або виконавчий орган (структурний підрозділ) ОМС або місцевої державної адміністрації, що зазначені у частині другій цієї статті, в якому надаються адміністративні послуги згідно з переліком, визначеним відповідно до цього Закону.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно