Поштова скринька. Як заповнити «IНДАНI» при виплаті винагород за цивільно-правовими договорами

Редакція ВД
Власне Діло Березень, 2009/№ 5
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Як заповнити «ІНДАНІ» при виплаті винагород за цивільно-правовими договорами

 

ЗАПИТАННЯ. Підприємець протягом 2008 року здійснював виплату фізичним особам (не найманим працівникам) винагород за цивільно-правовими договорами за виконані ними роботи та надані послуги. При цьому з вартості винагороди за виконані роботи внески до Пенсійного фонду (ПФ) справлялися, а із сум виплат за надані послуги — ні. Чи потрібно на таких осіб заповнювати персоніфіковану звітність?

 

ВІДПОВІДЬ. Так, звітність щодо персоніфікації подавати потрібно, але лише стосовно виплат, з яких справлялися внески до ПФ. У нашому випадку у звітності щодо персоніфікації слід відобразити лише винагороди за виконані роботи.

Нагадаємо: сьогодні обов’язково сплачувати внески до ПФ потрібно лише з вартості робіт, виконаних фізичними особами за цивільно-правовими договорами. З вартості наданих послуг внески до ПФ сплачувати не обов’язково (як у частині нарахувань, так і в частині утримань). Якщо ж внески з вартості послуг все ж таки нарахували та сплатили, то їх слід відобразити в системі персоніфікованого обліку (листи ПФУ від 01.09.2006 р. № 11127/03-02, від 21.02.2007 р. № 2790/03-20, від 18.02.2008 р. № 2750/03-30 і від 13.05.2008 р. № 8157/03-20).

На фізичних осіб, які отримують винагороду за договорами цивільно-правового характеру, з яких сплачено внески до ПФ, «ІНДАНІ» заповнюють з кодом ставки страхового внеску «1». Нараховують внески на суми винагород, як і на зарплату, згідно з

частиною 4 статті 19 Закону № 1058 у межах максимальної величини доходу, з якої справляються пенсійні внески (у 2008 році: з 01.01.2008 р. — 9495 грн.; з 01.04.2008 р. — 9705 грн.; з 01.07.2008 р. — 9735 грн..; з 01.10.2008 р. — 10035 грн.). У разі перевищення максимальної величини, у графі «Усього» реквізиту «Сума нарахованого заробітку (доходу)» зазначають загальну суму нарахованої винагороди за договором, а у графі «Ураховується для пенсії» — суму нарахованої винагороди в межах максимальної величини доходу, на яку фактично нараховують внески. Якщо винагороду було нараховано за декілька періодів, то для порівняння з максимальною величиною її слід розподілити за місяцями, на які вона припадає (підпункт 5.1.7 Інструкції № 21-1). Якщо договір складений таким чином, що розподілити винагороду за місяцями неможливо, нараховувати внески потрібно в тому періоді, в якому було закінчено виконання робіт і складено акт (лист ПФУ від 18.03.2005 р. № 2836/04).

 

Документи консультації

Закон № 1058

— Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Інструкція № 21-1 — Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління ПФУ від 19.12.2003 р. № 21-1.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд