Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Поштова скринька. Чи повинен єдиноподатник, який займається реалізацією квитків, сплачувати гастрольний збір

Редакція ВД
Власне Діло Жовтень, 2009/№ 19
Друк
Відповідь на запитання

Чи повинен єдиноподатник, який займається реалізацією квитків, сплачувати гастрольний збір

 

ЗАПИТАННЯ. Приватний підприємець на єдиному податку займається реалізацією квитків на гастрольні заходи (концерти тощо). У податковому органі сказали, що підприємець має сплачувати гастрольний збір у розмірі 3 % від виручки реалізації квитків. Чи мають рацію податківці?

 

ВІДПОВІДЬ. Ні, податківці в цьому випадку не мають рації. Дійсно, згідно із Законом про гастрольні заходи об’єктом оподаткування збором за проведення гастрольних заходів на території України є виручка від реалізації квитків на гастрольний захід. Але при цьому платниками збору за проведення гастрольних заходів на території України є організатори гастрольних заходів.

Організатори гастрольних заходів з позиції згаданого Закону — це суб’єкти господарювання, які займаються організацією гастрольних заходів на території України і статутними документами яких передбачено таку діяльність. Як зазначено в Порядку № 35, гастрольні заходи проводяться організаторами на підставі договорів, укладених відповідно до закону з гастролерами, власниками (уповноваженими ними органами або особами) стаціонарного сценічного майданчика та іншими підприємствами, установами та організаціями. Нічого подібного єдиноподатник у нашому випадку не виконує. Інакше кажучи, підприємець, який займається виключно реалізацією квитків на гастрольні заходи, не підпадає під визначення організатора гастрольних заходів, тому не повинен сплачувати гастрольний збір.


Документи консультації

Закон про гастрольні заходи

— Закон України «Про гастрольні заходи в Україні» від 10.07.2003 р. № 1115-IV.

Порядок № 35

— Порядок організації та проведення гастрольних заходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 р. № 35.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі