Теми статей
Обрати теми

Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів

Редакція ВД
Постанова від 29.09.2010 р. № 878

Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів

Постанова КМУ від 29.09.2010 р. № 878

 

Відповідно до

пункту 14.7 статті 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити

перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги):

до 1 липня 2011 р.

— суб’єкти господарювання (крім суб’єктів малого підприємництва), які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб;

до 31 грудня 2011 р.:

— суб’єкти

малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб;

— суб’єкти господарювання,

включаючи суб’єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тис. осіб.

Кількість платіжних терміналів повинна становити

не менше ніж 50 відсотків кількості реєстраторів розрахункових операцій, а у разі наявності одного реєстратора розрахункових операцій суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

2.

Звільнити від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.

3. Міністерству економіки в установленому порядку подати на розгляд Кабінету Міністрів України

пропозиції щодо внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 25, ст. 1818), стосовно забезпечення можливості використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

4. Антимонопольному комітетові проводити

моніторинг розмірів комісійних винагород, установлених банками за операціями, здійсненими з використанням спеціальних платіжних засобів, і розмірів міжбанківських комісій, установлених платіжними організаціями, та у разі їх необґрунтованого підвищення вживати заходів, передбачених законодавством.

5. Визнати такою, що

втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 р. № 377 «Деякі питання здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» (Офіційний вісник України, 2006 р., № 13, ст. 882).

 

Прем’єр-міністр України М. Азаров

 

коментар редакції

 

На заміну «застарілої»

постанови № 377 уряд затвердив нову, яка стосується дуже важливого та, що найголовніше, дорогого для підприємця питання: обов'язкового переходу на розрахунки з використанням платіжних карток (установки терміналу).

Повсюдний поступовий перехід на платіжні термінали не новина, він і раніше передбачався

постановою № 377: згідно з цим документом деякі суб'єкти підприємництва ще до 2009 року повинні був перейти на розрахунки з використанням платіжних терміналів. Однак у зв'язку з тим, що не було встановлено жодної відповідальності за невиконання вимог постанови № 377, її вимоги мало хто поспішав виконувати. У новій постанові № 878 відповідальності за неперехід на термінали так само не передбачено (що тішить). Проте Кабмін планує внести зміни до Правил торгівлі, затверджених постановою № 833, а це може означати, що відсутність терміналу вважатиметься порушенням правил торгівлі, за яке суб'єкту підприємництва загрожуватиме адміністративна відповідальність за статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Далі розглянемо детальніше вимоги кабмінівської постанови, що коментується.

Відразу зауважимо, що ця постанова не зачепить тих підприємців, які взагалі не застосовують РРО (і не застосовуватимуть надалі).

Тих же суб'єктів підприємництва, хто РРО застосовує, Кабмін зобов'язав

перейти на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів (платіжних карток) для проведення розрахунків за продані товари (надані послуги):

до 1 липня 2011 року

— суб'єктів господарювання (крім суб'єктів малого підприємництва, у тому числі приватних підприємців), які провадять діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб;

до 31 грудня 2011 року:

суб'єктів малого підприємництва, у тому числі приватних підприємців, які провадять діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб;

суб'єктів господарювання, у тому числі суб'єктів малого підприємництва (приватних підприємців), які провадять діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тис. осіб.

Нагадаємо, що суб'єктами малого підприємництва вважаються фізичні особи — підприємці, а також юридичні особи, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн грн.

Кількість платіжних терміналів

повинна складати не менше 50 % від кількості РРО. При цьому навіть за наявності у суб'єктів господарювання одного РРО платіжний термінал згідно з вимогами Кабміну має бути.

Водночас

зазначені вимоги не поширюються:

на заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів (зокрема, особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів і викладачів внз, ПТУ, шкіл, працівників промпідприємств);

на підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. м (крім АЗС);

на суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше 25 тис. осіб.

На закінчення зазначимо, що постанова № 878 набула чинності з 01.10.2010 р.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі