Як відпочиватимемо на новорічні свята: Кабмін про перенесення робочих днів
Розпорядження КМУ від 21.11.2013 р. № 920-р
Кабмін хоча й досить пізно, але все-таки затвердив своє новорічне «послання трудящим» — графік перенесення робочих днів у 2014 році. Вихідні дні на Новий рік і Різдво Христове в запропонованому варіанті КМУ триватимуть сім днів: з 1 по 7 січня 2014 року.
Робочі дні будуть перенесені з:
четверга 2 січня — на суботу 11 січня;
п’ятниці 3 січня — на суботу 25 січня;
понеділка 6 січня — на суботу 8 лютого.
Такий графік не поширюється на органи Пенсійного фонду України, Укрпошту, Держказначейство і банки. Спеціальний режим роботи банків та їх установ у зазначені дні визначає НБУ.
Зауважимо, що таке перенесення робочих днів має лише рекомендаційний характер. Нагадаємо також, що воно може застосовуватися підприємствами лише для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (ст. 67 КЗпП).
Тобто рішення про перенесення робочих днів роботодавець приймає самостійно, тому роботодавець може перенести робочі дні так, як рекомендує КМУ, може перенести на інші дні, а може взагалі їх не переносити.
Якщо ж підприємець вирішить застосувати рекомендації КМУ, то, щоб виконати всі формальності, необхідно не пізніше ніж за два місяці видати наказ про перенесення вихідних і робочих днів.
Але, як ми зауважили, КМУ сам запізнився. Це розпорядження він повинен був видати не пізніше вересня. Тому наказ про перенесення вихідних і робочих днів можемо видати й пізніше.
Врахуйте, що прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства і норму тривалості робочого часу в місяцях, у яких запроваджено перенесення робочих днів. Проте це рішення не зменшує тривалість робочого часу протягом року, фонд заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів тощо.
Крім цього, всі дії з надання відпусток, виходу на роботу повинні здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи підприємства.