Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Роялті в єдиноподатника: як оподатковувати та звітувати

Редакція ВД
Власне Діло Травень, 2013/№ 10
Друк
Відповідь на запитання

Роялті в єдиноподатника: як оподатковувати та звітувати

 

ЗАПИТАННЯ. Підприємець на єдиному податку групи 3 володіє торговельною маркою, право користування якою він передав загальносистемнику за плату. Яким податком та в якому порядку обкладати плату за користування торговою маркою?

 

ВІДПОВІДЬ. Спочатку розберемося з податковою природою плати за користування торговельною маркою. Для цього звернемося до підпункту 14.1.225 ПКУ:

роялті — будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським та суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги чи торговельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Як бачимо, плата за право користування торговельною маркою — це роялті.

Зверніть увагу: згідно з пунктом 292.1 ПКУ такі надходження:

не включаються до доходу єдиноподатника та, відповідно, не відображаються у Книзі ОД (ОДВ);

— вважаються його доходом як громадянина;

обкладаються ПДФО.

Ставка податку для обкладення роялті становить 15 % (17 %):

— із суми роялті, що не перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році — 11470 грн.), ПДФО справляється за ставкою 15 % (абзац перший пункту 167.1 ПКУ);

— із суми перевищення — за ставкою 17 % (абзац другий пункту 167.1 ПКУ).

При цьому згідно з підпунктом 170.5.2 ПКУ податковим агентом є той, хто нараховує та виплачує роялті. У цьому випадку це буде загальносистемник, який користується правом на торговельну марку. Суму ПДФО, утриманого з роялті, загальносистемник відображає в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «103».

ЄСВ із суми роялті не справляється, оскільки роялті не зазначено серед виплат, що включаються до бази нарахування ЄСВ.

Далі фізичній особі, яка отримала роялті, необхідно розібратися, чи подавати їй за підсумками року декларацію про «громадянські» доходи. Якщо протягом року вона отримала лише роялті, то це вважається доходом, отриманим від одного податкового агента, і декларацію подавати не потрібно. Якщо вона мала ще й інші «громадянські» доходи, то, можливо, їй доведеться подати декларацію. Детальніше про те, коли подавати, а коли не подавати декларацію про «громадянські» доходи, ми розповідали у «ВД», 2013, № 8, с. 14.


Документи консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі