Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Поштова скринька. Навчання співробітників у витратах загальносистемника

Редакція ВД
Власне Діло Вересень, 2013/№ 17
Друк
Відповідь на запитання

Навчання співробітників у витратах загальносистемника

Чи має право загальносистемник відносити на витрати навчання співробітників?

Склад витрат, які може врахувати загальносистемник при обчисленні чистого доходу, є обмеженим. Сюди можна включити лише ті платежі, які:

1) підтверджені документально (у тому числі документами, отриманими від нерезидентів і складеними згідно з правилами інших країн);

2) пов’язані з госпдіяльністю підприємця;

3) є витратами операційної діяльності, тобто зазначені в пунктах 138.4, 138.6 — 138.9, підпунктах 138.10.2 — 138.10.4, а також в пункті 138.11 ПКУ (з урахуванням пунктів 138.2, 138.11, 140.2 — 140.5, статей 142 і 143, а також інших статей ПКУ, які прямо визначають особливості формування операційних витрат) — пункт 138.1 і підпункт 138.1.1 ПКУ.

Решта платежів підприємця «згорають» — їх не можна виключити з виручки при підрахунку чистого доходу.

Усі види витрат на навчання визначені в підпункті 140.1.3 ПКУ і не належать до витрат операційної діяльності.

Таким чином, не можна включати до витрат загальносистемника такі види витрат на навчання, навіть якщо вони підтверджені документально та пов’язані з госпдіяльністю (підпункт 140.1.3 ПКУ), як на:

— професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій;

— обов’язкову періодичну перепідготовку або підвищення кваліфікації;

— навчання та/або професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації у вітчизняних або закордонних навчальних закладах;

— організацію навчально-виробничої практики за профілем основної діяльності.

Такий підхід поділяють і податківці в розділі 104.05 ЄБПЗ.

Документ консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі