Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Нестандартна ситуація: єдиноподатник заповнює Книгу після подання «уточненки»

Власне Діло Серпень, 2014/№ 15
Друк
Підприємець-єдиноподатник (група 3, без ПДВ) заповнює Книгу ОД(В) заднім числом після того, як подав у серпні «уточненку» за II квартал. Суму доходу потрібно було відкоригувати у бік збільшення. Як правильно заповнити Книгу: 1) спочатку внести дані, які відповідають відображеним у поточній декларації, а потім унести виправлення; 2) відразу заповнити Книгу з даними, відображеними в «уточненці»?

Оскільки так вже сталося, то простіше заповнити Книгу ОД(В) відразу з правильними даними, тобто з тими, які відповідають «уточненці». У цьому випадку єдиноподатник матиме значно менше потенційних проблем.

А що буде, якщо спочатку заповнити дані неправильно (як у поточній декларації), а потім виправити їх коректурним способом* і внести правильні дані (як в «уточненці»)?

* Нагадуємо: у разі внесення виправлень підприємець зобов’язаний підтвердити новий запис своїм підписом (пункт 1.2 Порядку № 1637). При цьому не потрібно замазувати або заклеювати неправильний запис: акуратно закреслили неправильні цифри та надписали правильні — от і все.

Штрафи за виправлення у Книзі ОД(В) єдиноподатників не передбачені. Інакше кажучи, сам факт закреслень не є штрафонебезпечним. Причому навіть адмінштраф за статтею 1641 КУпАП сюди застосувати складно — Книга ОД(В) ведеться, до того ж відповідно до Порядку № 1637.

Однак проблеми можуть бути в іншому. Якщо підприємець отримує виключно готівкову виручку, то будь-яке коректування готівкового доходу може бути кваліфіковано перевіряючими як «неповне оприбуткування готівкових коштів». Нагадаємо, що ціна такої помилки — 5-кратний розмір неоприбуткованої готівки (абзац третій статті 1 Указу № 436).

Інша річ, якщо є безготівкові надходження. За їх коригування 5-кратного штрафу не буде, однак потрібно стежити, щоб нові дані не перевищували фактично зараховані на рахунок кошти.

А ось якщо відразу внести правильні дані, то ситуація виглядатиме так: у Книзі ОД(В) — порядок, а причина подання «уточненки» — банальна описка в декларації. За це додаткових санкцій, крім сплаченого штрафу за підпунктом «а» пункту 50.1 ПКУ, не буде.

Документи консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

КУпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х.

Указ № 436 — Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/95.

Порядок № 1637 — Порядок ведення книги обліку доходів та витрат, затверджений наказом Мінфіну від 15.12.2011 р. № 1637.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць