Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Поновлення договору оренди землі: сплачувати чи не сплачувати — уже не питання

Редакція ВД
Власне Діло Лютий, 2014/№ 3
Друк
Коментар

Поновлення договору оренди землі: сплачувати чи не сплачувати — уже не питання

Наказ Міндоходів «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності» від 16.01.2014 р. № 25

Загальновідома норма: якщо орендар після закінчення строку договору оренди продов­жує користуватися земельною ділянкою та протягом місяця не отримує від орендодавця лист-повідомлення із запереченням щодо поновлення договору, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, що були передбачені договором (стаття 33 Закону про оренду землі).

Запитання: чи повинен орендар сплачувати орендну плату за землю в період, коли строк договору минув і договір ще не поновлений?

Відповідь: Так. Якщо договір оренди земель державної та комунальної власності підлягає поновленню й орендар продовжує користуватися цією землею, то до поновлення в установленому порядку договору оренди платник податків сплачує орендну плату на умовах попереднього договору. При цьому річна сума платежу не може бути менше розміру, установленого підпунктом 288.5.1 ПКУ:

— для земель сільгосппризначення — розміру земельного податку;

— для інших категорій земель — трикратного розміру земельного податку.

По суті, нічого нового податківці не повідомили. Аналогічне роз’яснення давно вже є в розділі 112.01 БЗ Міндоходів (а тепер і в розділі 112.01 ЗІР Міндоходів).

Від себе додамо. Процедура поновлення договору прописана в тій же статті 33 Закону про оренду землі: у місячний строк укладають додаткову угоду з уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. При цьому рішення такого органу про поновлення договору оренди землі не потрібне. Підтвердження того, що таке рішення не потрібне, ви знайдете в листі Держагентства земельних ресурсів від 14.09.2012 р. № 14896/17/6-12.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі