Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Стати єдиноподатником — платником ПДВ з моменту держреєстрації Міндоходів не дозволяє

Міністерство доходів і зборів України
Власне Діло Липень, 2014/№ 13
Друк
Що податківці роз’яснили підприємцям у «ЗІР» Міндоходів

Запитання

Що роз’яснили

Чи може новостворений підприємець обрати ставку єдиного податку, яка передбачає сплату ПДВ (3 група зі ставкою 3 %, 5 група зі ставкою 5 %)? (підрозділ 107.05)

Нагадаємо, що право стати платником ПДВ з дати держреєстрації у підприємців з’явилося лише з 01.01.2014 р. Раніше це було неможливо, оскільки пункт 182.1 ПКУ в старій редакції вимагав, щоб перед добровільною ПДВ-реєстрацією підприємець здійснював операції, що обкладаються ПДВ. Очевидно, що у підприємців-новачків їх не могло бути.

Тому якщо підприємець збирався з місяця держреєстрації стати єдиноподатником групи 3 або 5, то відразу обрати ПДВшну ставку (відповідно 3 % або 5 %) він не міг. Далі перейти з безПДВшної ставки на ПДВшну він міг з найближчого кварталу, подавши заяву про перехід за 15 календарних днів до його початку.

Але з 01.01.2014 р. до ПКУ було внесено зміни, які дали можливість підприємцям відразу ж ставати платниками ПДВ. Вимога для добровільної реєстрації мати оподатковувані операції була скасована. А заявити про своє бажання сплачувати ПДВ зараз можна на етапі держреєстрації.

Також з 01.01.2014 р. підприємці можуть подавати держреєстратору відразу і заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. Необхідність окремо відвідувати з цього питання орган Міндоходів зникла. Згідно з абзацом другим підпункту 298.1.2 ПКУ підприємці стають єдиноподатниками групи 3 або 5 з дня держреєстрації. При цьому немає уточнень (обмежень), що це може бути робота лише на безПДВшній ставці.

Отже, робимо висновок: норми ПКУ не забороняють поєднати два правила і стати одночасно і єдиноподатником, і платником ПДВ з дня держреєстрації, тобто обрати групу 3 зі ставкою 3 % або групу 5 зі ставкою 5 %.

Однак міндоходівці знайшли перешкоди для такого вибору. Вони «зачепилися» за частину 2 пункту 183.4 ПКУ, в якій зазначено, що єдиноподатнику при зміні безПДВшної ставки єдиного податку на ПДВшну потрібно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу подати реєстраційну заяву (як і заяву про перехід). А це означає, на думку Міндоходів, що іншого шляху стати єдиноподатником — платником ПДВ немає.

Тому вони наполягають, що підприємець і зараз може «з пелюшок» стати лише єдиноподатником групи 3 зі ставкою 5 % або 5 зі ставкою 7 %, а вже з одного з наступних кварталів перейти на ПДВшну ставку (3 % і 5 % відповідно)

 

Документи консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

ЦКУ — Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-IV.

Типовий договір — Типовий договір оренди землі, затверджений постановою КМУ від 03.03.2004 р. № 220.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі