Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Поставив рекламний білборд — сплачуй земельний податок

Міністерство доходів і зборів України
Власне Діло Липень, 2014/№ 13
Друк
Що податківці роз’яснили підприємцям у «ЗІР» Міндоходів

Запитання

Що роз’яснили

Чи є об’єктом обкладення платою за землю земельні ділянки, на яких розташовані рекламні засоби (білборди, бек-лайти тощо), розміщення яких погоджено з органом місцевого самоврядування, але правовстанов­люючих документів на такі ділянки немає?

(підрозділ 112.02)

Міндоходівці вважають, що суб’єкти, які розмістили за погодженням з місцевим органом влади білборди, бек-лайти та подібні рекламні засоби на землях населеного пункту, повинні сплачувати земельний податок.

Нагадаємо, що платниками земподатку є підприємці — власники земельних ділянок. Водночас право власності на ділянки під рекламними засобами до підприємців не переходить, вони залишаються в комунальній або держвласності.

Однак міндоходівців ця обставина абсолютно не бентежить. Вони відносять такі ділянки до об’єктів оподаткування підприємців, незважаючи на відсутність свідоцтва про право власності, державних актів, договорів та інших правовстановлюючих документів на їх ім’я.

Міндоходів зазначає, що навіть не маючи документів на ділянку, розрахувати земельний податок можна за даними з державного земельного кадастру (пункт 286.1 ПКУ). Для того щоб їх отримати, потрібно звернутися до територіального органу Держземагентства завипискою з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, на яких розташовані рекламні засоби.

Очевидно, що в такому разі підприємцям доведеться самостійно розрахувати земельний податок і заповнити декларацію (див. «ВД», 2014, № 3, с. 22), а не чекати повідомлення-рішення із сумою податку від своєї ДПІ.

Річ у тім, що органи Міндоходів отримують інформацію про об’єкти обкладення земельним податком від Держземагентства. Цей орган передає відомості про власників земельних ділянок та орендарів землі державної і комунальної власності. У випадку з розміщенням рекламних засобів підприємці формально не потрапляють ні до першої, ні до другої категорії. Отже, у міндоходівців не буде даних для розрахунку земподатку. Крім того, погодженням розміщення рекламних засобів займається підприємець, а не громадянин

 

Документи консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

ЦКУ — Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-IV.

Типовий договір — Типовий договір оренди землі, затверджений постановою КМУ від 03.03.2004 р. № 220.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць