Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Тотожність граф 3а і 3 у формі № 1ДФ при виплаті доходу підприємцю не є обов’язковою

Власне Діло Липень, 2014/№ 14
Друк
У податковій не приймають Податковий розрахунок за формою № 1ДФ. Причина: у графах 3а і 3 відображені різні суми доходу. Розбіжність зумовлено тим, що в червні на прохання підприємця був виплачений невеликий аванс за липень. Проте інспектор наполягає, що при нарахуванні та виплаті доходу підприємцю за цивільно-правовим договором у графах 3а і 3 необхідно відображати однакові суми. Чи є правомірними вимоги інспектора?

Ні, вимоги інспектора є неправомірними.

Звернемося до Порядку № 49 — головного документа щодо заповнення та подання форми № 1ДФ.

У ньому дійсно є згадка про тотожність граф 3а і 3. Але! Стосується вона виключно заробітної плати (абзац другий пункту 3.3 Порядку № 49).

А ось доходу за цивільно-правовими договорами такий порядок заповнення жодним чином не стосується. У цьому випадку потрібно керуватися загальними правилами.

Нагадаємо, що доходи, нараховані підприємцям, необхідно відобразити в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за той звітний квартал, в якому вони були нараховані (підпункт «б» пункту 176.2 ПКУ). Причому такий обов’язок не залежить від факту виплати доходів у цьому кварталі.

Згідно з розділом 3 Порядку № 49:

у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником, наведеним у Порядку № 49. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачений такий дохід чи ні;

у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податків податковим агентом.

Як бачите, у зазначених графах дотримуватися тотожності не обов’язково. Навпаки, цілком допустимими є розбіжності. Тому у графі 3а податковий агент справедливо відобразив нарахований дохід за договором, а у графі 3 — фактично виплачений дохід з урахуванням авансу.

Якщо такі аргументи для інспектора виявляться непереконливими, використовуйте козир — консультацію з розділу 103.25 «ЗIР» Міндоходів.

У ній головні податківці зазначають таке:

«…якщо дохід, який виплачується самозайнятій особі, отримується від операцій, здійснюваних у межах підприємницької або незалежної професійної діяльності, то в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ заповнюються графи 3 та 3а.

При цьому графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється у разі фактичної виплати доходу самозай­нятій особі. Наприклад, якщо нарахування доходу було здійснено у лютому (I квартал), а виплату здійснено у квітні (II квартал), то нарахована сума буде відображатись у графі 3а «Сума нарахованого доходу» за I квартал, а виплачена сума буде відображатися в графі 3 «Сума виплаченого доходу» Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ за II квартал.

Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються, в даному випадку в таких графах проставляються нулі».

Як бачите, фахівці не наполягають на тотожності граф 3а і 3 при виплаті доходу в різних кварталах (на відміну від зарплати!). Тому сума нарахованого та виплаченого доходу може відрізнятися.

Зауважте: при виплаті доходу підприємцю податковий агент у графах 4а і 4 форми № 1ДФ проставляє нулі.

Для наочності наведемо приклад правильно заповненого Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за II квартал у цьому випадку.

Приклад. Згідно з угодою фізичній особі — підприємцю за виконану роботу щомісяця виплачується дохід у сумі 500 грн. За II квартал було нараховано 1500 грн. Однак у червні (на прохання підприємця) виплатили частину доходу авансом за липень — у сумі 750 грн. (замість нарахованих 500 грн.). Податковий розрахунок за формою № 1ДФ у цьому випадку заповнюємо так:

Фрагмент форми № 1ДФ за II квартал 2014 року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

3

2586597545

1500

00

1750

00

0

0

0

0

157

<…>

 

Документи консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Порядок № 49 — Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць