Так, можна. Однак такий спосіб подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ є доступним обмеженій кількості податкових агентів.
Нагадаємо, що одним із способів подання податкової звітності є надсилання поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (підпункт «б» пункту 49.3 ПКУ). При цьому Податковий розрахунок за формою № 1ДФ має статус податкової декларації (пункт 46.1 ПКУ). Інакше кажучи, можливість подати форму № 1ДФ поштою існує.
Обмежувачем для податкових агентів є пункт 2.3 Порядку № 49.
Так, поштове відправлення передбачає, що форма № 1ДФ буде заповнена на паперовому носії. Проте згаданий пункт дозволяє подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ лише на папері, якщо кількість рядків у ньому не перевищує 5.
Звідси висновок: якщо в Податковому розрахунку не більше 5 рядків, то його можна відправити поштою.
Інакше (якщо у формі № 1ДФ шість і більше рядків) необхідно:
— або подавати Податковий розрахунок в електронній формі з накладенням ЕЦП;
— або нести його на папері разом з електронною формою на електронному носієві інформації (наприклад, на флешці або диску).
Таким чином, у цій ситуації, коли заповнений буде всього лише один рядок, можна подати форму № 1ДФ поштою.
Не забудьте, що відправити звітність потрібно не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну її подання (пункт 49.5 ПКУ).
До речі, і податківці допускають такий спосіб подання (консультація з розділу 103.25 «ЗІР» Міндоходів). Вони також вважають, що Податковий розрахунок можна подати поштою (тобто в паперовому вигляді) разом з електронною формою на електронному носієві інформації. Але уявити собі це складно.
Документи консультації
ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Порядок № 49 — Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49.