Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи можна форму № 1ДФ подати поштою

Власне Діло Липень, 2014/№ 14
Друк
Підприємець працює на загальній системі оподаткування без найманих працівників. Дохід виплачує лише орендодавцю-єдиноподатнику групи 3. Чи можна такому підприємцю подати Податковий розрахунок за формою № 1ДФ поштою?

Так, можна. Однак такий спосіб подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ є доступним обмеженій кількості податкових агентів.

Нагадаємо, що одним із способів подання податкової звітності є надсилання поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (підпункт «б» пункту 49.3 ПКУ). При цьому Податковий розрахунок за формою № 1ДФ має статус податкової декларації (пункт 46.1 ПКУ). Інакше кажучи, можливість подати форму № 1ДФ поштою існує.

Обмежувачем для податкових агентів є пункт 2.3 Порядку № 49.

Так, поштове відправлення передбачає, що форма № 1ДФ буде заповнена на паперовому носії. Проте згаданий пункт дозволяє подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ лише на папері, якщо кількість рядків у ньому не перевищує 5.

Звідси висновок: якщо в Податковому розрахунку не більше 5 рядків, то його можна відправити поштою.

Інакше (якщо у формі № 1ДФ шість і більше рядків) необхідно:

— або подавати Податковий розрахунок в електронній формі з накладенням ЕЦП;

— або нести його на папері разом з електрон­ною формою на електронному носієві інформації (наприклад, на флешці або диску).

Таким чином, у цій ситуації, коли заповнений буде всього лише один рядок, можна подати форму № 1ДФ поштою.

Не забудьте, що відправити звітність потрібно не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну її подання (пункт 49.5 ПКУ).

До речі, і податківці допускають такий спосіб подання (консультація з розділу 103.25 «ЗІР» Міндоходів). Вони також вважають, що Податковий розрахунок можна подати поштою (тобто в паперовому вигляді) разом з електронною формою на електронному носієві інформації. Але уявити собі це складно.

Документи консультації

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Порядок № 49 — Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49.

Теги ПДФО
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць