Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи може підприємець найняти собі директора

Власне Діло Вересень, 2014/№ 17
Друк
Підприємець працює на загальній системі оподаткування. Чи може він найняти директора, щоб той керував його підприємницькою діяльністю?

Відразу зазначимо, що найняти директора підприємець не зможе, та йому це й не потрібно. Давайте розберемося детальніше.

Особливості найму керівника або директора на роботу та його звільнення, а також специфіка роботи такого працівника застережені у статті 65 ГКУ. Однак усе, про що зазначено в цій статті, стосується керівників підприємств. Призначення директора як виконавчого органу — це здійснення управління поточною діяльністю юридичної особи, під час якої у тому числі реалізується дієздатність цієї юридичної особи. Окремих застережень щодо можливості керівника або директора управляти діяльністю фізичної особи — підприємця у цій статті немає.

Навіть якщо відкинути спрямованість директора керувати виключно підприємством і все ж таки спробувати фізичній особі — підприємцю укласти з претендентом, який бажає зватися директором, трудовий договір, виникає проблема.

Оформляючи директора на роботу, підприємцю доведеться реєструвати трудовий договір з ним у центрі зайнятості, відповідно, без запису у трудовій книжці найманому працівникові не обійтися. Підприємець його також зобов’язаний зробити в центрі зайнятості. Однак правильно заповнити трудову книжку йому не вдасться. А це може поставити під сумнів сам процес реєстрації трудового договору. У трудову книжку працівника запис про найменування його роботи, професії або посади роблять згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010 (пункт 2.14 Інструкції № 58). А в ньому є лише посади директорів підприємств. Посади директора фізичної особи — підприємця там немає.

Тому якщо фізичній особі — підприємцю дійсно необхідний працівник, який би керував його діяльністю, то в цьому випадку доцільно уклас­ти трудовий договір з ним як з менеджером (керівником). Проблем з цим не буде, адже у цьому Класифікаторі знайдуться як мінімум дві посади, які підійдуть фізичній особі — підприємцю: менеджер (керівник) у роздрібній торгівлі продовольчими (код — 1454) або непродовольчими (код — 1453.2) товарами.

У зв’язку з цим не менш цікавим є таке запитання: чи можна підприємцю делегувати право підпису такому працівникові? Про це ми детально писали у «ВД», 2014, № 7, с. 39.

Документи консультації

ГКУ — Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV.

Інструкція № 58  Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоц­захисту від 29.07.93 р. № 58.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі