Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Особливості передачі в оренду комунальної нерухомості

Редакція ББ
Будівельна Бухгалтерія Лютий, 2009/№ 3
Друк
Коментар від 04.12.2008 р. № 2/142-08

Особливості передачі в оренду комунальної нерухомості

 

Постанова Вищого господарського суду України від 04.12.2008 р. № 2/142-08

 

Спочатку до суду звернулося управління майна комунальної власності міської ради з вимогою визнати договір оренди будівлі, в якому управління виступає орендодавцем, недійсним. Як підставу для цього вже традиційно було названо невідповідність договору до вимог законодавства, а саме

ст. 76 Закону про держбюджет на 2008 рік*, де передбачалося, що у 2008 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах, і ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»**, що має, на думку управління, аналогічний зміст.

* Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. № 107-VI.

** Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.92 р. № 2269-XII.

Вищий господарський суд не погодився з такими доводами, зауваживши наступне. По-перше, Конституційний Суд України дійшов висновку про неможливість унесення змін до законодавства

Законом про держбюджет на 2008 рік. По-друге, ст. 9 Закону про оренду державного та комунального майна передбачає необхідність визначення орендаря на конкурсних засадах тільки в разі надходження декількох заяв про оренду нерухомого майна, а в нашому випадку інші претенденти на оренду були відсутні.

І найголовніше: на думку ВГСУ,

орендар не повинен відчути негативних наслідків порушення процедури передачі в оренду майна з боку орендодавця — органу публічної влади, який у цій справі і виступив позивачем. Вважаємо, висновок міг бути іншим, якби все ж таки були б інші претенденти на оренду комунальної нерухомості та позов про визнання договору оренди недійсним було б подано одним із таких претендентів. У цьому випадку порушення орендодавцем процедури передачі майна в оренду порушувало б їх законні інтереси, що могло стати підставою для визнання укладеного договору недійсним.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі