Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Що зазначається в Довідці про інвестиційну вартість об'єкта будівництва

Редакція ББ
Будівельна Бухгалтерія Лютий, 2009/№ 3
Друк
Відповідь на запитання

Що зазначається в Довідці про інвестиційну вартість об’єкта будівництва

 

Підприємство-забудовник звело об'єкт за рахунок фінансування, оформленого договорами інвестиційного характеру. Чи слід у Довідці про інвестиційну вартість об’єкта будівництва відображати вартість, за якою об'єкт передається інвестору?

 

У Переліку виконавчої та іншої документації, що надається приймальній комісії при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

, затвердженому наказом Мінрегіонбуду від 24.12.2008 р. № 637*, згадано документ, якого не містив попередник зазначеного Переліку**, — Довідка про інвестиційну вартість об’єкта будівництва (далі — Довідка).

* Текст цього Переліку та коментар до нього див. на с. 8–10 цього номера газети «Будівельна бухгалтерія».

** Перелік виконавчої та іншої документації, що надається державній приймальній, робочій комісіям при прийнятті в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, затверджений наказом Держкомбуду від 27.01.2005 р. № 21. Цей документ утратив чинність з 31 січня 2009 року.

Слід зауважити, що чіткої нормативної регламентації поняття «

інвестиційна вартість» чинне законодавство не містить.

З одного боку, якщо будівництво велося за

інвестиційними договорами, логічно було б припустити, що вартість, яка включається до такої Довідки, повинна відображати ту ціну, яку зафіксовано у відповідних договорах. Тобто, по суті, у Довідці мала б фігурувати вартість реалізації об’єкта інвестору (інвесторам).

Однак, якщо брати до уваги нормативний контекст, в якому сьогодні використовується це поняття, можна дійти іншого висновку.

У

п. 12 старої форми Акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, затвердженої наказом Держкомбуду від 27.01.2005 р. № 21, було зазначено такий показник: «Інвестиційна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією: усього ___________ тис. грн., у тому числі: витрати на будівельно-монтажні роботи ____________ тис. грн., машини, обладнання та інвентар ____________ тис. грн.».

Практично те саме формулювання міститься і в

п. 10 сучасної форми Акта готовності об’єкта до експлуатації, яку затверджено наказом Мінрегіонбуду від 10.12.2008 р. № 575.

Таким чином, ураховуючи традицію, що склалася, мабуть, у

Довідці про інвестиційну вартість об’єкта будівництва забудовник має зазначати не ціну реалізації об’єкта, а його кошторисну вартість, яку було затверджено у складі проектно-кошторисної документації.

 

Єгор Трубніков

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі