Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Що включається до вартості будівельно-монтажних робіт

Редакція ББ
Будівельна Бухгалтерія Березень, 2009/№ 5
Друк
Відповідь на запитання

Що включається до вартості будівельно-монтажних робіт

 

Наша компанія виконує будівельно-монтажні роботи, а також виготовляє на власних потужностях деякі види будматеріалів.

Чи потрібно при включенні до актів виконаних робіт вартості таких матеріалів ураховувати загальновиробничі витрати виробничої дільниці, що виробляє такі матеріали?

 

Наказом Держбуду від 17.06.2003 р. № 85 до ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва»*

було внесено таке положення:

«

3.2.5.3. Якщо для виконання будівельно-монтажних робіт підрядник планує виготовлення власними силами окремих будівельних матеріалів, виробів і конструкцій на допоміжних та другорядних виробництвах, що є в його структурі, ціна по таких матеріальних ресурсах приймається за відповідною калькуляцією, затвердженою підрядною організацією у встановленому порядку (за виробничою собівартістю).

Прибуток враховується в ціні пропозиції в цілому по будові і обчислюється з урахуванням трудовитрат структурного підрозділу підрядної організації — виготовлювача цих матеріальних ресурсів.

При цьому відповідна загальна вартість таких матеріальних ресурсів разом з прибутком не має перевищувати цін інших виробників на ті ж самі ресурси, що склалися в регіоні, крім випадків, наведених у пункті 3.3.4

».

* Правила визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000), затверджені наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. № 174.

Винятки, про які згадується в

п.п. 3.2.5.3 ДБН Д.1.1-1-2000, може бути зумовлено такими причинами (п.п. 3.3.4 ДБН Д.1.1-1-2000):

«— особливі вимоги до технічних характеристик та якості матеріалів, виробів і конструкцій;

— технологічні умови здійснення будівництва

».

ДБН Д.1.1-1-2000

прямо не визначає сутність виробничої собівартості.

Але сучасні роз’яснення Мінрегіонбуду свідчать про те, що при визначенні складу і природи тих чи інших витрат фахівці цього відомства часто-густо вважають за краще використовувати бухгалтерську термінологію та понятійний апарат (див., наприклад,

лист Мінрегіонбуду від 28.01.2008 р. № 9/2-6, опублікований у газеті «Будівельна бухгалтерія», 2009, № 1, с. 4).

Тому, на наш погляд, у цій ситуації було б доречно звернутися до

п. 11 П(С)БО 16. Цей пункт вказує на те, що до складу виробничої собівартості включається не вся сума загальновиробничих витрат. До дебету рахунка 23 можуть потрапити лише змінні загальновиробничі витрати і розподілена частина постійних загальновиробничих витрат.

Тому для коректного визначення вартості будматеріалів та будівельно-монтажних робіт бухгалтерія підрядника зобов’язана здійснити розрахунок відповідних показників, використовуючи дані про

нормальну потужність виробництва будматеріалів (п. 16 П(С)БО 16 і додаток 1 до П(С)БО 16).
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі