Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про кадри та ліцензійні умови

Редакція ББ
Будівельна Бухгалтерія Листопад, 2009/№ 22
Друк
Відповідь на запитання

Про кадри та ліцензійні умови

 

Наше будівельне підприємство на законних підставах 2 роки тому отримало ліцензію на провадження будівельної діяльності. Строк дії ліцензії 5 років.

У зв’язку з кризою всіх працівників було звільнено. Перерва в роботі була рік. Тепер, коли з’явилася робота, ми приймаємо на роботу зовсім інших працівників на їх місця.

Чи є це порушенням ліцензійних умов у сфері будівництва?

 

Криза боляче вдарила по будівельній галузі. Звільнення кадрів було типове за минулий рік для будівельних підприємств. Але! Криза поступово закінчується. За прогнозами експертів до весни чекаємо відлигу не тільки в природі, але й у будівельній галузі. А тепер переходимо, власне, до відповіді на запитання.

Згідно з п. 12 Порядку ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві, затвердженого постановою КМУ від 05.12.2007 р. № 1396 строк дії ліцензії становить 5 років, а для суб’єктів будівельної діяльності, які отримують її вперше, — 3 роки.

У ліцензії зазначається, крім усього іншого, найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи (підприємця), а також ідентифікаційний код юридичної особи або фізичної особи (підприємця) — платника податків та інших обов’язкових платежів. З цього випливає, що ліцензія або її копія видається конкретній юридичній або фізичній особі для провадження будівельної діяльності. От на цей строк вона належить тільки вам!

Тепер про ліцензійні вимоги. Якщо ви пам’ятаєте, то до отримання ліцензії до вас приходили представники експертної організації та робили експертні висновки1 на предмет відповідності параметрів вашого підприємства (підприємця) ліцензійним умовам.

1 Детально про порядок проходження експертизи для отримання «будівельної ліцензії» можна ознайомитися в статті «Ліцензійно-будівельна кухня: отримання, облік, відповідальність (частина I) // «Будівельна бухгалтерія», 2009, № 2, с. 18 — 24.

Що зазначено про кадри в Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009 р. № 47 (далі — Лицензійні умови)? Там зазначено кваліфікаційні вимоги до кадрів. Ключовим тут є те, що ці вимоги не мають персоніфікованого характеру. Тобто ані в цих Ліцензійних умовах, ані у вашому експертному висновку немає прив’язки до персональних даних працівника в частині його прізвища, імені, по батькові.

Тому сміливо набирайте нові кадри. Головне, стежте, щоб рівень їх кваліфікації був таким самим, як у звільнених раніше працівників, точніше, у заявлених на момент отримання ліцензії.

Таким чином, порушенням

Ліцензійних умов буде не сам факт заміни одного фахівця на іншого, а відсутність працівника або працівників саме з тим рівнем кваліфікації, який було заявлено в документах при видачі експертного висновку.

Наведемо приклад. Ви отримували ліцензію для провадження інжинірингових робіт. При цьому в експертному висновку просто зазначено, що, наприклад, у вас є в штаті:

— «інженер з нагляду за будівництвом (код КП — 214): повна вища освіта відповідного напрямку підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера 2 роки».

Тобто при прийнятті на роботу ви маєте право прийняти до штату саме такого інженера, який володіє наведеним набором характеристик, тому що ви отримували ліцензію для провадження інжинірингових робіт.

І ще. Коли може виникнути питання про ваші кадри? Якщо ви зробили щось «жахливе» і йдеться про правомірність виданої вам ліцензії. Тоді «піднімається» ваша справа в експертній організації та звіряється, серед іншого, кваліфікація заявлених на момент ліцензування кадрів та кадрів, які працюють зараз.

Якщо невідповідність буде виявлено та доведено, що причиною всьому стала саме непідходяща кваліфікація кадрів (і як наслідок, їх некомпетентність), анулювання або припинення дії ліцензії стане реальністю.

 

Катерина Чурилова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі