Теми статей
Обрати теми

Облік адмінвитрат: думка Мінфіну

Редакція ББ
Лист від 28.03.2011 р. № 31-08410-07-10/8183

Облік адмінвитрат: думка Мінфіну

 

Лист Міністерства фінансів України від 28.03.2011 р. № 31-08410-07-10/8183

 

Міністерство фінансів України <...> щодо адміністративних витрат будівельної організації повідомляє.

Відповідно до

Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 18 «Будівельні контракти», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2001 р. № 205 (далі — Положення (стандарт) 18), адміністративні витрати не включаються до складу витрат за будівельним контрактом, а відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені. Проте адміністративні витрати можуть бути визнані витратами за будівельним контрактом, якщо ці витрати безпосередньо пов'язані з виконанням цього будівельного контракту або окреме їх відшкодування покладено на замовника.

Порядок визначення загальновиробничих та адміністративних витрат встановлений

Правилами визначення вартості будівництва (ДБН-Д. 1.1-1-2000), затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 27.08.2000 р. № 174. Розділом 4 цих Правил визначено, що їх слід застосовувати з урахуванням положень Методичних рекомендацій з формування собівартості будівельно-монтажних робіт, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 07.05.2002 р. № 81.

Методичні рекомендації з формування собівартості будівельно-монтажних робіт (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 31.12.2010 р. № 573)

передбачають порядок формування собівартості будівельно-монтажних робіт за договором підряду в частині обліку адміністративних витрат, аналогічний порядку, встановленому Положенням (стандартом) 18.

Таким чином, вважаємо, що зазначене питання врегульовано законодавством, яке не містить суперечностей.

 

Перший заступник Міністра А. Мярковський

 

КОМЕНТАР

 

Проблема обліку адмінвитрат обумовлена тим, що при потраплянні до актів виконаних робіт вони можуть опинитися у складі бухгалтерської собівартості (відповідно до

п. 15 П(С)БО 18 1). Але як тільки ці витрати потраплять до собівартості підрядного контракту, їх не можна ідентифікувати як власне адміністративні витрати в розумінні ДБН. Адже ДБН визнає адміністративними витратами лише витрати, не включені до собівартості.

1 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 18 «Будівельні контракти», затверджене наказом Мінфіну від 28.04.2001 р. № 205.

Слід зауважити, що Мінфін дуже витончено підійшов до вирішення цієї курйозної ситуації.

Фахівці Мінфіну зауважили, що

ДБН посилається на Методрекомендації з формування собівартості БМР 2. А в цих Методрекомендаціях, як і в П(С)БО 18, є положення, яке дозволяє підряднику (при дотриманні певних умов) включати адмінвитрати до собівартості.

2 Методичні рекомендації з формування собівартості будівельно-монтажних робіт, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 31.12.2010 р. № 573. Текст документа див. у газеті «Будівельна бухгалтерія», 2011, № 6, с. 5 — 19, № 7, с. 6 — 14.

Висновок із цього, мабуть, було зроблено такий: завдяки наявності в ДБН посилання на

Методрекомендації адміністративними витратами для цілей застосування ДБН можна визнати як витрати, включені до собівартості, так звичайні адмінвитрати, не включені до собівартості.

Очевидно, тому фахівці Мінфіну не побачили у приписах

ДБН та П(С)БО суперечностей.

 

Іван Чалий

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі