Теми статей
Обрати теми

Про порушення та штрафи: роз'яснює ДАБІ

Редакція ББ
Лист від 18.07.2011 р. № 40-16-1191

Про порушення та штрафи: роз’яснює ДАБІ

 

Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 18.07.2011 р. № 40-16-1191

 

<...>

Згідно з

частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження Держархбудінспекції України в частині здійснення державного архітектурно-будівельного контролю визначені с

таттею 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 № 439/2011 (далі — Положення).

Згідно з

підпунктом 13 пункту 4 Положення Держархбудінспекція України відповідно до покладених на неї завдань зупиняє підготовчі та будівельні роботи, які виконуються без реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Зупинення підготовчих чи будівельних робіт з інших причин чинним законодавством не визначено.

Відповідно до

підпункту 8 пункту 5 Положення Держархбудінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку складати протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства, накладати штрафи відповідно до законодавства.

Таким чином, Держархбудінспекцією України та її територіальними органами розглядаються справи

про правопорушення, передбачені Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».

Крім цього

, Держархбудінспекцією України та її територіальними органами розглядаються справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з недодержанням екологічних вимог під час проектування, розміщення, будівництва, реконструкції та прийняття в експлуатацію об'єктів чи споруд, недодержанням державних стандартів, норм і правил під час проектування і будівництва, а також самовільним будівництвом будинків або споруд (статті 79 і 96, 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю розглянуто у 2009 році 3264 справи про правопорушення, відповідальність за які передбачена

Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та 1984 справи у 2010, а також 42543 справи про адміністративні правопорушення у 2009 році та 63192 справи у 2010 році.

 

Голова О. Рибак

 

КОМЕНТАР

 

У цьому

листі розглядається питання щодо повноважень інспекторів Держархбудконтролю.

Автори листа, спираючись на

ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038 та п.п. 13 п. 4 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 р. № 439/2011, наголошують, що ДАБІ має право в двох випадках зупиняти роботи на будівництві, якщо підготовчі та будівельні роботи виконуються без:

реєстрації декларації про початок їх виконання

або дозволу на виконання будівельних робіт.

І це дійсно так.

Проте є ще й

третій випадок, коли інспектори під час перевірок об’єктів мають право зупиняти будівництво, а саме у випадках виконання підготовчих та будівельних робіт без повідомлення про це ДАБІ. Про це свідчить норма, вказана у абз. 3 п.п. 3 п. 11 та п. 17 постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» від 23.05.2011 р. № 553 (коментар до цього документа див. у газеті «Будівельна бухгалтерія», 2011, № 13, с. 29). А необхідність в повідомленні закріплена в самому Законі № 3038, а саме у п.п. 1 п. 1 ст. 34.

Детально про правопорушення у сфері будівництва див. у наступнних номерах газети.

Юлія Ляшенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі