Перевірка ліцензійних умов
Наше будівельне підприємство нещодавно потрапило в незручне становище. До нас прийшли з ДАБІ. Після чого нам було оголошено таке: невідповідність кваліфікаційних вимог ліцензійним умовам з відповідним приписом про усунення цих недоліків. Річ у тім, що деякі фахівці з нашого підприємства звільнились, причому добровільно. Ми отримували ліцензію 3 роки тому і тоді усі наші документи були «в порядку», тепер, як виявилось, — вони не зовсім відповідають нормам законодавства. Загальний термін, на який було нам видано ліцензію — 5 років. Чи правомірні дії з боку працівників ДАБІ?
Що ж, запитання ваше непросте.
По-перше , так звана «будівельна» ліцензія видається тільки у тому випадку, коли усі документи, які було подано до ДАБІ з цією метою, відповідають ліцензійним умовам. Про це вказано у Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, затвердженому постановою КМУ від 05.12.2007 р. № 1396.
Крім усього іншого, до таких основних документів належать відомості про склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем.
По-друге , перелік кваліфікаційних вимог стосується усіх працівників будівельного підприємства від головного інженера, виконроба, до технніка — будівельника тощо. Саме цей перелік містить: яка освіта, стаж роботи та яку спеціалізацію повинні мати ці працівники. Про це сказано у п.п. 6.2.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України № 47 від 27.01.2009 р. (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 06.10.2010 № 392).
І фішка у тому, що підприємство повинно відповідати цим кваліфікаційним вимогам, як на момент отримання ліцензії, так і на весь період дії цієї ліцензії.
Тобто, якщо з підприємства працівники звільнилися (і немає значення на яких підставах), на їх зміну підприємству потрібно було знайти таких самих працівників, які б відповідали саме тим вимогам, які було зафіксовано в штатному розкладі при отриманні ліцензії.
Тож, відповідаючи на поставленне запитання, ми говоримо, що «так» дії працівників ДАБІ цілком законні. Більш того, ми б рекомендували такому підприємству якнайшвидше виправити таку «помилку», бо невиконання умов припису може призвести до ліквідації ліцензії взагалі (про це вказано у п. 21 Ліцензійних умов).
Звертаємо увагу, що новий пакет документів щодо «будівельної» ліцензії наразі перебуває на розгляді в Кабміні, тому невдовзі на нас чекає чергова хвиля змін у цьому плані, тому стежте за нашими новинами.
Олександра Українець