Нормативний акт Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників

Вступ

Друк
Автор : Міністерство соціальної політики України

Розділ 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професій працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників є результатом перегляду Розділу 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» Випуску 1 зазначеного Довідника, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16 лютого 1998 року № 24, з урахуванням змін і доповнень до змісту характеристик, які виникли у зв’язку із впровадженням нових технологій, застосування в усіх сферах діяльності комп’ютерної техніки, нового підходу до організації виробництва та праці тощо.

До цього Розділу включено кваліфікаційні характеристики нових посад: «Агент», «Агент з нерухомості», «Агент комерційний», «Агент рекламний», «Агент торговельний», «Аудитор», «Брокер», «Дилер», «Економіст», «Інженер», «Комівояжер», «Технік», «Технік-програміст», «Хронометражист», «Інженер-дослідник», «Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності», «Менеджер (управитель) із збуту», «Менеджер (управитель) із зв’язків з громадськістю», «Менеджер (управитель) із зовнішньоекономічної діяльності», «Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності», «Менеджер (управитель) з логістики», «Менеджер (управитель) з персоналу», «Менеджер (управитель) з реклами», «Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Фахівець», «Фахівець з неруйнівного контролю», «Фахівець з організації майнової та особистої безпеки», «Секретар», затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.10.2008 р. № 490, та «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.11.2008 р. № 517.

З цього Розділу вилучено кваліфікаційну характеристику професії «Інженер з нагляду за будівництвом», яка міститься у Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи», «Оператор диспетчерської руху та навантажувально-розвантажувальних робіт на автомобільному транспорті», яка ввійде до Випуску 69 «Автомобільний транспорт». «Інкасатор», який міститься у Випуску 71 (розділ «Національний банк України») Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2005 змінено професійні назви робіт: «Асистент референта керівника підприємства (установи, організації)» на «Асистент референта», «Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на «Фахівець з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Експедитор з перевезень вантажів» на «Експедитор транспортний» та проведено упорядкування професійних назв робіт за розділами класифікації професій Класифікатора професій ДК 003:2005 відповідно до їх кодів.

Відповідно до змін до Класифікатора професій ДК 003:2005 професійну назву «Референт з основної діяльності» змінено на «Референт».

Згідно із Законом України «Про вищу освіту» внесено відповідні зміни до кваліфікаційних вимог професій працівників.

Кваліфікаційні характеристики використовуються як нормативні документи для цілей, визначених пунктами 4, 5 та 6 «Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», які вміщено в цьому Розділі.

Внесення змін і доповнень та інших нормативних вимог щодо застосування кваліфікаційних характеристик викладено у вищезгаданих «Загальних положеннях».

Реклама
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі