Нормативний акт Митний кодекс України

Стаття 249-1. Процедура випуску за місцезнаходженням

Зміни документа за роками
(22.08.2024 3926-ІХ)
Автор : Верховна Рада України

1. Процедура випуску за місцезнаходженням застосовується для декларування товарів на авторизованому обєкті:

1) підприємством, визначеним в авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» для декларування товарів такого підприємства;

2) прямим митним представником підприємства, якому надано авторизацію на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням», який діє в інтересах та від імені підприємства, визначеного в авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» (декларант);

3) непрямим митним представником, який діє в інтересах підприємства, яке не має авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» (утримувача митного режиму), при цьому такому митному представнику надано авторизацію на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» (декларант), з дотримання умов, визначених частиною четвертою цієї статті.

2. Авторизація на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» надається підприємству, яке відповідає критеріям, визначеним пунктами 1, 2 і 4 частини третьої статті 12 цього Кодексу.

3. Предявлення товарів під час застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» здійснюється на обєкті підприємства, визначеного в авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням», яке є утримувачем таких обєктів (зазначаються в авторизації).

Митне оформлення здійснюється митним органом, визначеним з урахуванням частини десятої статті 247 цього Кодексу.

4. Процедура випуску за місцезнаходженням може застосовуватися до товарів, декларантом яких є непрямий митний представник, із дотриманням таких умов:

1) товари переміщуються через митний кордон України із застосуванням транзитних спрощень відповідно до статті 911 цього Кодексу;

2) товари предявляються митному органу та розміщуються відповідно до частини восьмої цієї статті для тимчасового зберігання на авторизованому обєкті такого непрямого митного представника. Такий обєкт (крім випадків, якщо митне оформлення товарів здійснюється у спеціально визначених митних органах, зоною діяльності яких є вся митна територія України) має розміщуватися у радіусі не більше 30 кілометрів від фактичного місця розташування відповідного структурного підрозділу митного органу, який відповідає за здійснення митних формальностей на такому обєкті.

Митне оформлення товарів відповідно до цієї частини здійснюється в робочий час, установлений для митних органів. Положення цієї частини застосовуються до товарів, зазначених у частині пятій цієї статті, крім товарів, що класифікуються у товарних позиціях 2203–2208, 2401–2404 і за кодами 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

5. Процедура випуску за місцезнаходженням застосовується щодо:

1) товарів, ввезених на митну територію України, що поміщуються в митні режими:

а) імпорту;

б) митного складу;

в) переробки на митній території;

г) тимчасового ввезення;

ґ) вільної митної зони;

д) реімпорту;

2) товарів, що для вивезення за межі митної території України поміщуються у митні режими:

а) експорту;

б) реекспорту;

в) тимчасового вивезення;

г) переробки за межами митної території.

Товари, ввезені на митну територію України у складі однієї партії та розміщені для тимчасового зберігання на авторизованому обєкті, можуть декларуватися у митні режими, визначені цією частиною, за кількома митними деклараціями лише після їх поміщення у митний режим митного складу.

6. З товарами, поміщеними у митний режим митного складу на обєкті підприємства, на який не має діючої авторизації на експлуатацію митного складу, без дозволу митного органу можуть проводитися операції, призначені для збереження товарів у незмінному стані, за умови що такі операції не змінюють зовнішній вигляд та/або не покращують характеристики товарів, з якими проводяться такі операції, зокрема звичайні операції з товарами, зазначені в пунктах 1–3, 6, 7 частини четвертої статті 736 цього Кодексу, а також операції з підготовки до розповсюдження чи продажу (формування відправлень, консолідації та подрібнення партій товарів), за умови що такі операції не змінюють характер та/або не покращують характеристики товарів, з якими проводяться такі операції.

7. Для застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» на кожний обєкт підприємства, що використовується підприємством, надається окрема авторизація.

8. Авторизований обєкт є місцем доставки та використовується для розміщення товарів на тимчасове зберігання та/або у митний режим митного складу.

Облік усіх товарів, що перебувають на обєкті, зазначеному в авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням», ведеться утримувачем такого обєкта відповідно до умов зберігання документів та ведення облікових записів, визначених статтею 733 цього Кодексу.

Під час тимчасового зберігання товарів та/або їх перебування у митному режимі митного складу на авторизованому обєкті сплата митних платежів підлягає забезпеченню декларантом в один із способів, передбачених пунктами 3–6 частини першої статті 308 цього Кодексу.

9. Підприємство під час застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» після прибуття товарів до авторизованого обєкта зобовязане:

1) невідкладно, не пізніше наступного робочого дня, надіслати митниці електронне повідомлення про прибуття товарів та про доступність їх для митного контролю;

2) інформувати митницю про всі непередбачувані події та/або обставини, що виникли під час доставки транспортного засобу комерційного призначення та товарів, що ним переміщуються, до авторизованого обєкта та які стали йому відомі від перевізника;

3) забезпечити цілісність митного забезпечення, якщо таке накладалося, не здійснювати розвантаження та забезпечити перебування транспортного засобу, комерційного призначення та товарів, що ним переміщуються, на авторизованому обєкті до отримання від митниці дозволу на їх розвантаження або до завершення максимального строку для надання митницею повідомлення про заборону зняття митного забезпечення, якщо таке накладалося, та розвантаження товарів, а в разі отримання від митниці такого повідомленнядо прибуття посадових осіб митниці;

4) невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після розвантаження, надіслати митниці електронне повідомлення про результати розвантаження із зазначенням усіх виявлених розбіжностей щодо переміщуваних товарів, якщо такі виявлено. Для однорідних товарів, що транспортувалися до авторизованого обєкта без пакування (наливом, насипом або навалом) або у промисловому великогабаритному пакуванні для товарів, що мають сипучу консистенцію, дозволяється надсилати митниці таке електронне повідомлення без їх фактичного розвантаження з проставленням відмітки про прийняття таких товарів за товарно-транспортними документами;

5) надати на вимогу митниці доступ до транспортного засобу комерційного призначення, товарів, що ним переміщувалися, та товаротранспортних і товаросупровідних документів, на підставі яких здійснювалося транзитне переміщення таких товарів;

6) інформувати митницю про всі події та обставини, що можуть мати вплив на дотримання підприємством умов авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням».

Положення пунктів 1–5 цієї частини не застосовуються, якщо контроль за доставкою товарів здійснюється із застосуванням транзитного спрощення, передбаченого Конвенцією про процедуру спільного транзиту.

10. Процедура доставки товарів до авторизованого обєкта вважається завершеною, якщо:

1) транспортний засіб комерційного призначення та товари, що ним переміщуються, товаротранспортні і товаросупровідні документи доставлені до такого обєкта; та

2) митним органом за результатами опрацювання електронного повідомлення підприємства про результати розвантаження внесено до систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів, відомості про результати контролю доставлених товарів та надіслано відповідне електронне повідомлення підприємству.

З моменту надіслання підприємству електронного повідомлення про результати контролю доставлених товарів такі товари перебувають на тимчасовому зберіганні.

11. У разі використання процедури випуску за місцезнаходженням для поміщення товарів у митні режими, зазначені у пункті 2 частини пятої цієї статті, такі товари повинні бути завантажені на транспортний засіб комерційного призначення з накладенням пломб спеціального типу, у разі можливості їх застосування, до моменту декларування товарів у відповідний митний режим.

Вимоги, передбачені абзацом першим цієї частини, не застосовуються, якщо вивезення товарів, зазначених в абзаці першому цієї частини, здійснюватиметься з використанням транзитної декларації, оформленої відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Підприємство, яке застосовує процедуру випуску за місцезнаходженням, до отримання дозволу митниці на відправлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення з відповідного авторизованого обєкта, зобовязане:

1) не здійснювати після подання митної декларації будь-яких операцій із транспортними засобами комерційного призначення та товарами, що ними переміщуються, до отримання повідомлення про поміщення товарів у відповідний митний режим;

2) надати на вимогу митниці доступ до транспортного засобу комерційного призначення, задекларованих товарів і документів, на підставі яких здійснювалося декларування таких товарів;

3) інформувати митницю про всі події та обставини, що можуть мати вплив на дотримання ним умов, визначених в авторизації на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням».

12. Митні формальності під час застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» виконуються із застосуванням автоматизованої системи митного оформлення. У разі якщо автоматизованою системою митного оформлення або посадовою особою митного органу за результатами застосування системи управління ризиками не визначено необхідність участі посадових осіб митних органів у виконанні митних формальностей при застосуванні процедури випуску за місцезнаходженням до товарів, декларантом яких є підприємство, якому надано авторизацію на застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням», такі митні формальності виконуються автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі. Особливості виконання митних формальностей під час застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі