Працевлаштування осіб з інвалідністю: перевірки за новим Порядком

В избранном В избранное
Печать
Кравченко Дарья, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Июнь, 2019/№ 12/1
Коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70» від 05.06.2019 р. № 466

Не секрет, що дотримання роботодавцями «інвалідного» нормативу перевіряють фахівці Держпраці. Причому ще з 2012 року.

На жаль, тільки зараз у Кабміну дійшли руки до того, щоб прописати такі норми і в Порядку № 70* (постановою, що коментується, цей документ було викладено в новій редакції). Що обіцяє нам новий Порядок?

* Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затверджений постановою Кабміну від 31.01.2007 р. № 70.

Планові перевірки. Їх проводитимуть згідно з річними планами та критеріями оцінки ступеня ризику (затверджені постановою КМУ від 06.02.2019 р. № 223). До речі, такі дані мають бути оприлюднені на сайті Держпраці.

Про проведення планової перевірки Держпраці зобов’язана письмово повідомляти суб’єкта господарювання не пізніше ніж за 10 днів до дня початку такої перевірки.

Увага! Кабмін підкоригував і строки проведення планових перевірок суб’єктів господарювання (крім суб’єктів малого та мікропідприємництва). Тепер вони не повинні перевищувати 10 робочих днів (замість 15 робочих днів).

При цьому сумарна тривалість усіх планових перевірок, що проводяться Держпраці протягом календарного року щодо одного суб’єкта, не може перевищувати 30 робочих днів. А щодо суб’єктів мікро- та малого підприємництва — 15 робочих днів.

Важливо!

Продовження строку, встановленого для проведення перевірок, не допускається.

Також з’явився перелік підстав для недопущення перевіряючих для проведення планової перевірки (наведений у п. 14 Порядку № 70).

Позапланові перевірки. Розширено перелік підстав для проведення позапланових перевірок (перелічені в п. 9 Порядку № 70).

Тепер провести перевірку дотримання «інвалідного» нормативу Держпраці має право і за зверненням фізособи (фізосіб) про порушення, що заподіяли в тому числі шкоду її (їх) правам. Але тільки після погодження з Мінсоцполітики.

Проведення перевірки. При проведенні перевірки (як планової, так і позапланової) тепер обов’язкова присутність керівника юрособи або особи, уповноваженої ним. При перевірці фізособи-підприємця — його присутність або уповноваженого ним особи.

Документи для перевірки. Змінено перелік документів, які перевіряючі можуть попросити для ознайомлення та перевірки (наведений у п. 12 Порядку № 70). Серед новеньких: звіти з праці (форма № 1-ПВ), накази (розпорядження) про відрядження та відпустки осіб з інвалідністю тощо. А ось, наприклад, копію статуту або установчого договору пред’являти вже не обов’язково.

Результати перевірки. Результати перевірки (як планової, так і позапланової) оформляють актом. Один примірник такого акта отримує і суб’єкт господарювання. Якщо під час перевірки виявлено порушення, то протягом 5 робочих днів з дня складання акта порушникові повинні вручити припис про їх усунення.

Постанова набрала чинності 19.06.2019 р.

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
Скачайте наше мобильное приложение ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд