Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Як допустити до роботи невакцинованих працівників

Кучерова Оксана, юрист
Оплата труда Апрель, 2022/№ 7
Печать
Чи можна допустити до роботи на період дії воєнного стану працівників, які були відсторонені через відмову вакцинуватися від COVID-19?

Обов’язкова вакцинація від COVID-19 була запроваджена наказом МОЗ № 2153* для працівників центральних та місцевих органів влади, закладів освіти, соцпрацівників, медиків, працівників комунальних підприємств тощо. Про це ми розповідали в статтях «Щеплення від COVID-19: знову зміни» // «ОП», 2021, № 22, «Щеплення однією дозою: відстороняти чи ні?» // «ОП», 2022, № 3.

* Наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153.

Відповідно, працівники, які відмовилися від вакцинації, були відсторонені від роботи.

Проте введений в Україні воєнний стан змінив орієнтири. Тепер вимога про вакцинацію припиняє бути важливою умовою для роботи. Тому МОЗ наказом № 380** зупинило дію Наказу № 2153. Згодом і Кабмін вказав про це у «карантинній» постанові № 1236 (в редакції Постанови КМУ від 26.03.2022 № 372).

** Наказ МОЗ «Про зупинення дії наказу Міністерства охорони здоров’я України від 04 жовтня 2021 року № 2153» від 25.02.2022 № 380.

До речі, щодо наказу № 380 ходили чутки, що нібито він не був зареєстрований у Мін’юсті і тому є нечинним.

По-перше, в умовах воєнного стану видавати відповідний нормативно-правовий акт без узгодження із суб’єктами нормотворення та/або з іншими зацікавленими органами є цілком можливим. Відповідне рішення було прийняте постановою КМУ від 01.03.2022 № 172.

По-друге, цей наказ був зареєстрований у Мін’юсті 26.02.2022 та опублікований в Офіційному віснику України 01.03.2022. Отже, наказ набрав чинності з 01.03.2022. Саме із цієї дати і до завершення воєнного стану в Україні всі обмеження для невакцинованих працівників зняті незалежно від того, працюють вони в зоні, де проходять активні бойові дії, чи ні.

З роз’яснень як Мінекономіки***, так і НАДС**** випливає, що достатньою підставою для виходу зазначених категорій працівників на роботу є Наказ МОЗ № 380.

*** Див. на офіційному сайті Мінекономіки (me.gov.ua) за посиланням «Головна» «Діяльність» «Умови праці» «Відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу».

**** Роз’яснення НАДС «Щодо втрати чинності розпорядчих актів щодо відсторонення від роботи невакцинованих від COVID-19 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування» від 04.03.2022 № 148 р/з.

Однак радимо роботодавцям видати окремий наказ про допуск до роботи працівників у зв’язку з припиненням відсторонення. У наказі (розпорядженні) обов’язково зазначайте дату, з якої працівників допущено до роботи, та підставу, що стала приводом припинити відсторонення і допустити до роботи. У нашому випадку — це наказ МОЗ № 380. При цьому не слід зазначати в наказі якусь кінцеву дату такого допуску. Краще обмежитися «закінченням воєнного стану», адже, як свідчить практика, цей період можуть подовжувати. Проте ми сподіваємося, що він закінчиться якомога швидше нашою перемогою. І звісно ж, про такі зміни потрібно повідомити працівників.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше