Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Перехідні відпускні в Об’єднаному звіті

Долгая Ирина, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 12
Печать
Правила відображення відпускних в Об’єднаному звіті мають свої особливості. Вони встановлені в Порядку № 4*. У загальному випадку суми відпускних відображаємо в розд. І основної частини Податкового розрахунку і двох додатках до нього — Д1 і 4ДФ. Які при цьому є нюанси, розповімо у статті.

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Податковий розрахунок

У табличній частині Податкового розрахунку суми відпускних включаємо в загальну суму зарплати того місяця, в якому вони нараховані в бухобліку і, відповідно, відображені в Д1. Окремо їх виділяти у формі Податкового розрахунку не потрібно. При цьому не має значення, за який місяць вони нараховані. Наприклад, перехідні відпускні, які нараховуються в поточному місяці за частину наступного місяця, в повній сумі відображаються у складі зарплати в місяці їх нарахування в бухобліку.

Д1 Податкового розрахунку

Відображення відпускних у Д1 має свої особливості. Варіанти нарахування відпускних, якщо відпустка починається в одному місяці, а закінчується в іншому, ми розглядали в попередній статті «Перехідні відпускні: на що звернути увагу» цього випуску. Так, відпускні в бухобліку можуть бути нараховані в поточному місяці наперед (за наступні місяці), а можуть нараховуватися окремо в кожному місяці, на який припадають.

Та при будь-якому варіанті для відображення відпускних в Об’єднаному звіті орієнтуємося на місяць їх нарахування в бухобліку. При цьому також не має значення, коли вони виплачувалися.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше