Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Аліменти під час дії воєнного стану: утримуємо, перераховуємо, звітуємо

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Октябрь, 2022/№ 20
Печать
Воєнний час перевернув догори дригом життя всіх українців. Але, як і в мирний час, законодавство не випустило з-під контролю піклування про дітей, зокрема в частині аліментів на них. На жаль, левова частка аліментів на утримання дітей стягується з одного з батьків примусово (за виконавчими документами). Здебільшого утримання аліментів відбувається через роботодавців. Наразі майже всі роботодавці мають справу з тривалими відпустками без збереження зарплати, призупиненням трудових договорів, мобілізацією працівників тощо. Звісно, такі події вплинули на «аліментників», зокрема й на можливість роботодавців утримувати аліменти із суми заробітку таких працівників. У статті розглянемо найчастіші запитання, з якими роботодавці звертаються до нашої редакції.

Добровільна сплата аліментів

Якщо «аліментник» сплачує аліменти добровільно і бажає, щоб його роботодавець робив відрахування на ці цілі із його зарплати, то він надає роботодавцю:

— заяву на утримання і перерахування «N-ної» суми або відсотка на певний строк із зарплати на користь отримувача аліментів (ч. 1 ст. 187 СКУ*);

— заяву на утримання аліментів із зарплати та копії договору між батьками про сплату аліментів на дитину (ст. 189 СКУ).

* Сімейний кодекс України від 10.01.2002 № 2947-III.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше