Темы статей
Выбрать темы

Доглядова відпустка до 3 років: надаємо, перериваємо, показуємо у Д5

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Март, 2023/№ 5
Печать
Як правило, після декретної відпустки працівниці йдуть у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Роботодавець має правильно оформити і відобразити таку відпустку у Д5 Податкового розрахунку. Які можуть виникати цікавинки із доглядовою відпусткою, зараз розглянемо.

Надаємо доглядову відпустку

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами працівниця за власним бажанням може піти у відпустку для догляду за дитиною до 3 років (ч. 3 ст. 179 КЗпП).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою матері, батька дитини або родича, який фактично здійснює догляд, повністю або частково в межах установленого періоду (ч. 3 ст. 20 Закону про відпустки*).

* Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96-ВР.

Така відпустка оформлюється наказом (в обов’язковому порядку) на підставі заяви працівниці (особи, яка має право на таку відпустку). В ній вона висловлює своє бажання піти у доглядову відпустку, вказує, з якої дати, і надає копію свідоцтва про народження дитини (дітей), за якою буде здійснювати догляд.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше