№5

Оплата труда, март, 2023/№ 5 Другие номера журнала ›
 • Неповний робочий тиждень: обчислюємо вихідну допомогу Працівника підприємства з 01.12.2022 згідно з його заявою перевели на неповний робочий тиждень. Робочі дні: понеділок, середа та п’ятниця. Графік роботи підприємства — 5-денний робочий тиждень із вихідними в суботу та неділю. Працівника звільняють за скороченням штату 01.03.2023. За останні два місяці він відпрацював усі дні. Зарплата за цей час становить 14200 грн. Як визначити розмір вихідної допомоги?
 • Безоплатні обіди від роботодавця: як оформити та оподаткувати Чимало роботодавців забезпечують своїх працівників безоплатним харчуванням: або в обов’язковому порядку, виконуючи вимоги трудового законодавства (ст. 166 КЗпП), або з власної ініціативи (зокрема, надаючи безоплатні обіди). Як правильно оформити надання працівникам таких безоплатних обідів та на які податкові наслідки очікувати, розкажемо в цій статті.
 • Норма робочого часу для березня 2023 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у березні 2023 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденку з двома вихідними днями у суботу та неділю.
 • Відпустка без збереження та «НЗ»: обчислюємо відпускну компенсацію Працівник з 01.03.2022 по 31.08.2022 перебував у відпустці без збереження зарплати на час воєнного стану. З 01.09.2022 він не приступив до роботи. У табелі обліку робочого часу з цієї дати зазначали «НЗ». Працівника звільняємо 01.03.2023 на підставі п. 8 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Як обчислити суму компенсації за невикористану щорічну відпустку?
 • Декретна відпустка: як оформити і відобразити у Д5 Хоч війна триває, життя продовжується, діти народжуються, а їх мами йдуть у відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тож нагадаємо, як їх оформити та відобразити у додатку Д5 Об’єднаного звіту.
 • Доглядова відпустка до 3 років: надаємо, перериваємо, показуємо у Д5 Як правило, після декретної відпустки працівниці йдуть у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Роботодавець має правильно оформити і відобразити таку відпустку у Д5 Податкового розрахунку. Які можуть виникати цікавинки із доглядовою відпусткою, зараз розглянемо.
 • Звільнення у доглядовій відпустці: відображаємо у додатку Д5 У статті «Доглядова відпустка до 3 років: надаємо, перериваємо, показуємо у Д5» цього випуску ми розповіли про відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Але часто доводиться пристосовувати загальні правила до певних нюансів. Розглянемо ситуацію, коли працівниця, перебуваючи у доглядовій відпустці, звільняється за власним бажанням.
 • Доглядова відпустка від 3 до 6: за яких умов надаємо і як показуємо в Д5 За яких умов надають відпустку для догляду за дитиною від 3 до 6 років? Як роботодавцю її оформити та відобразити у додатку Д5? Ці питання у центрі уваги у статті.
 • Заміна вчителя інформатики: як організувати та оплатити? У закладі загальної середньої освіти (далі — ЗСО) клас поділено на дві групи для вивчення інформатики. В обох групах викладає один і той самий вчитель. З 01.03.2023 він захворів. Як оплачувати заміну вчителя у зазначеному випадку?
 • Нещасний випадок на підприємстві: розслідуємо під час війни Ситуація. Через ракетні удари стався нещасний випадок на підприємстві: пошкоджено будівлю, сторож, який знаходився в цей час на робочому місці, госпіталізований у стані середньої тяжкості. Такий нещасний випадок стався під час воєнних дій, проте він все одно потребує розслідування. Але в якому порядку? Зараз розкажемо.
 • Ненормований робочий день: оплачуємо та обліковуємо Водію легкового автомобіля міської ради встановлено ненормований робочий день. Як компенсується і табелюється така робота?
 • Не показали призупинення у Д1: як виправити ситуацію? Із працівниками підприємства було призупинено дію трудового договору з 01.09.2022. У березні 2023 року виявили, що у Д1 Об’єднаного звіту за вересень 2022 року не відобразили одну із працівниць. Як виправити цю помилку?
 • Працівник відсутній 4 місяці: як правильно звільнити? Давно не бачили працівника на роботі? Не знаєте, де він і чому не виходить на зв’язок? Зараз така ситуація не рідкість. Тоді його можна звільнити. Проте робити це потрібно обережно. Інакше — поновлення на роботі. Як не наробити помилок — підкаже свіжа судова практика.
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше