Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Нещасний випадок на підприємстві: розслідуємо під час війни

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Март, 2023/№ 5
Печать
Ситуація. Через ракетні удари стався нещасний випадок на підприємстві: пошкоджено будівлю, сторож, який знаходився в цей час на робочому місці, госпіталізований у стані середньої тяжкості. Такий нещасний випадок стався під час воєнних дій, проте він все одно потребує розслідування. Але в якому порядку? Зараз розкажемо.

Нова «воєнна» процедура

Порядок розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, як і раніше, регламентує Порядок № 337*.

* Порядок розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Проте цей документ був розрахований на проведення розслідувань нещасних випадків (професійних захворювань, аварій на виробництві) у мирні часи. Війна ж несе більшу загрозу, має непередбачуваний характер, а також несе величезні руйнування та втрати. Тож такий період потребує іншої процедури.

З цією метою Кабмін своєю постановою від 20.01.2023 № 59 (набрала чинності 26.01.2023) вніс зміни до Порядку № 337.

Унаслідок цього документ, зокрема, було доповнено новим розділом, присвяченим процедурі розслідування нещасних випадків у період дії воєнного (надзвичайного) стану (з’явилися нові пп. 14115 — 14129 Порядку № 337).

Скажемо одразу, враховуючи умови, в яких повинна проводитися ця процедура, вона є дещо спрощеною порівняно з процедурою проведення звичайного розслідування. Тож давайте познайомимося з нею детальніше.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше